Görsel Sıralamasında Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?
 1. Anasayfa
 2. Seo

Görsel Sıralamasında Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

0

Görsel Sıralamasında Üst Sıralara Nasıl Çıkılır

İnternet üzerinde yapılan aramaların 3’te birini görseller oluşturuyor. Bunun içinde görseller SEO açısından önemlidir bunun içinde hafife alınmaması gerekir. Google üzerinde arama yapıldığında görsele tıkladığınız zaman sizi o görselin bulunduğu sayfaya ulaştırırdı ancak şimdi görsel amacına göre kullanılması isteniyor. Bu durumda da web site sahipleri görselleri çok fazla dikkate almıyorlar.

Google Görseller İçin SEO Gerekli Mi?

Kullanıcıların bir bölümü aradığı hizmeti ya da ürünü görsellerden bulmayı ve bu şekilde gitmeyi tercih ediyorlar. Mesela burada şunu örnek verebilirim. Mutfağınıza şık bir dolap tasarımı yaptırmak istiyorsunuz bunun içinde mutfak dolabı modellerini görsellerden inceliyorsunuz. Çünkü tek tek içerikler arasında incelemek işinizi daha uzatıyor. Dolayısıyla sizin sitenizdeki görsel ilk sırada olduğunda insanlar o görsel üzerinden sağ bölümdeki linkten sitenize geliyorlar. Bunun içinde özellikle bazı sektörlerde ve içeriklerde görsellerin içeriklerden daha önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Görseller Orijinal mi Olmalı?

Bunun yanıtını hayır diyebiliriz. Yani görselleri hazır olanlardan kullanabiliyorsunuz. Bir görsel için kopya durumu söz konusu değildir. Hatta ilk sıradaki görsellere bakarsanız onların orijinal olmadığını görebilirsiniz. İyi bir SEO için görseli kullandığınız da kaynak gösterebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiklerimiz doğrultusunda görselden SEO yapmanın nasıl olduğunu merak ediyorsanız şu şekilde açıklayabiliriz.

Alternatif metin

Görsellerinize insanların daha farklı aramalardan da erişebilmesi için alternatif metin eklemeniz iyidir. Bunun sizin anahtar kelimeniz olması tavsiye ederim.

Altyazı

Altyazı görselde alternatif metinden daha etkili olacaktır ve bunun için anahtar kelime tercih edilebilir.

İçerik ve Görseller

İçeriklerin görsellerle mutlaka uyumlu olması gerekiyor.

seo ve görseller
görsel seo

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir