Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Facebook Canlı Yayın Artık Bilgisayardan da Yapılacak

Facebook Canlı Yayın Artık Bilgisayardan da Yapılacak

Canlı yayın yapmak isteyenler için Facebook engelleri daha da küçük hâle getiriyor. Artık Facebook’ta canlı yayın bilgisayardan nasıl yapılır diye sormanıza gerek kalmayacak.

Dünyaca ünlü sosyal medya sitesi, Twitter ile olan rekabetinde öne geçmek istiyor. Hâliyle de Periscope‘un karşısına Facebook Live adı verilen canlı yayın özelliğiyle çıkması gerekiyor. Geçtiğimiz yıl canlı yayın seçeneğini aktif eden site, sosyal medyada son derece popüler olan Periscope’tan liderliği almak için kolları sıvamıştı.

Bilindiği gibi daha önce Facebook canlı yayın özelliği sadece iOS ve Android gibi mobil platformlar üzerinde kullanılıyordu. Bilgisayar üzerinden yayın yapmak isteyenlerin ise Open Broadcaster Software gibi ek uygulamalar yüklemesi gerekiyordu.

Bugün ise yayıncılar için yeni bir güncelleme yayınlandı ve Facebook Sayfalar‘a artık internet tarayıcıları yardımıyla canlı yayın yapma özelliği eklendi. Bu özellik şimdilik sadece Facebook Sayfalar için gelse de, kısa süre sonra sıradan profiller de bilgisayar üzerinden canlı yayın yapabilecek.

Kısacası, artık telefondan Facebook uygulamasıyla yayın yapma zorunluluğu kalkıyor. Yeni güncellemeyle birlikte sayfa sahipleri direkt olarak dizüstü bilgisayarlarından veya masaüstü bilgisayarlarının kamerasından canlı yayına başlayabilecek.

Bir önceki yazımız olan Twitter'a Tweet Değiştirme Özelliği Geliyor başlıklı makalemizde jack dorsey, tweet değiştirme ve Twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emine dedi ki:

    Sürekli bir güncelleme bir yenilik abi her gün bir güncelleme uyarısı alıyorum kaldıracağım artık

BİR YORUM YAZ