En İyi Video Dönüştürücü Programları
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Programları

En İyi Video Dönüştürücü Programları

0

Sizler için derlediğimiz bu makalede videoların formatlarını değiştirebilecek, uygun cihazlarda artık değişen uzantılar sayesinde izleyebileceksiniz. Bazı uzantılara sahip videolar maalesef her video oynatıcıda oynamayabiliyor.
Sizler için seçtiğimiz en başarılı video converter programları;

Any Video Converter Free

Any Video Converter Free programı kullanabileceğimiz en basit arayüzlerden birine sahip kullanıcı dostudur. Çok fazla formatı birbiri arasında çevirebilir. Orta düzeyde çevirebilme performansına sahip fakat pratikliği ve zengin seçenekleriyle kullanıcısını memnun edebiliyor. Any Video Converter Free Video Converter programı dönüştürme yapmanın yanısıra MetaCafe ve Youtube benzeri video sitelerinden video indirebiliyor.İndirilen videoların çözünürlük, framerate gibi ayarlarıyla oynamanızada müsade ediyor. Ayrıca programın Türkçe dil desteği olmasıda ayrı bir kolaylık.

Free Studio

maxresdefault

Bu program ile indirmelerin yanısıra ripleme ve yazmada yapabilirsiniz. Program içerisinde 40’tan fazla araç bulunmaktadır. Şık bir arayüzüyle karşımıza çıkan program diğer dönüştürücüler gibi aynı mantıkla çalışıyor. Free Studio programında bulunan hazır profilleri beğenmediniz veya ihtiyacınızı karşılamıyorsa kendinize uygun bir profil düzenlemeniz mümkün.

Freemake Video Converter

freemake-video-converter-23
Bir çok formatı destekleyen program sadece videolarla yetinmiyor. Ses ve fotoğraf dosyalarınıda dönüştüren programın youtube desteğide bulunmaktadır. Basit arayüzüyle videolarda kırpma işlemleri yada belli bir bölümünü almak gibi seçeneklerinizde var. Videoları Apple, Nokia, Samsung, Blackberry gibi cihazlarla uyumlu olacak şekilde dönüştürebiliyorsunuz ve hatta çoğu cep telefonunun resmi de bulunuyor. Cihazınızı seçtiğinizde program otomatik olarak dönüştürme işlevini gerçekleştiriyor.

HAMSTER Free Video Converter

hamster-free-video-converter-12 Ben ayrıntı ile uğraşamam hemen ihtiyacım görülsün diyorsanız tam size göre bir program. HAMSTER Free Video Converter ile videoları AVI, MPEG, WMV, FLV, 3GP veya MP3 gibi popüler dosya biçimlerine dönüştürebiliyor veya iPods, the iPad, iPhone, BlackBerry, HTC, Nexus, Nokia, Xbox 360, PSP ve PS3 cihazları için hazır video dönüştürme profilleri seçebiliyorsunuz. Programın Türkçe dil desteği ise yine bizlerin program kullanılabilirliğini arttırıyor.

 

MediaCoder

mediacoder-9414Media Coder Dönüştürücü programında yok yok! Çok fazla zengin içerikleriyle akıllara gelebilecek birçok şeyi yapmak mümkün. Videoları dönüştürmenin yanısıra düzenleme,renk,kontrast,canlılık, renk tonu ve gamma ayarlarıyla oynayabilir, videoya çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz

Program ile CD-DVD veya kayıt cihazlarına doğrudan ulaşmanızıda sağlıyor. Bu kadar detaylı bir programı kullanmak elbette çok kolay değil. Biraz zaman ayırıp uğraşmanız gerekecek. Mantık hep aynı olduğundan aradığınızı bulmanız zor olmayacaktır. Program tam olmasada büyük bir kısmı Türkçedir!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir