Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

E-Ticarette Sosyal Medyanın Gücü

E-Ticarette Sosyal Medyanın Gücü

Günümüzde e-ticaret sektörü her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde gelişiyor ve bu sektöre yatırım yapan insanların sayısında da çok ciddi bir artış söz konusu oluyor. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde insanların bu konu ile alakalı olarak beklentileri ciddi anlamda artıyor. İnternetten alışveriş kavramının yaygınlaşması, her ne olursa olsun firmaların müşteri kitlesine ulaşabilmek için daha fazla çalışma yapması gereksinimini ortaya çıkarıyor ve hal böyle olunca yeni uygulamalar keşfederek müşteri kitlesine en hızlı şekilde ulaşmanın kesin yollarını arama yollarına gidiyoruz.

Sosyal medya, potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilmenin en etkili yollarından birisi olarak dikkat çekiyor ve zaman içerisinde insanların bu anlamda ki beklentilerinde de çok ciddi artışlar söz konusu oluyor. Türkiye her geçen gün çok daha büyük bir gelişim sürecinin içerisine giriyor ve her ne olursa olsun sosyal medya kullanıcılarının reklamlara tıklayarak internet üzerinden ürün satın alması ile alakalı oranlar muazzam seçenekler sunuyor. Peki neden bir e-ticaret sitesinin sosyal medya üzerine yoğunlaşması gerekir hiç düşündünüz mü?

E-ticaret ve Sosyal Medya

E-ticaret ve Sosyal Medya

E-Ticaret’e Sosyal Medyanın Katkısı

Sosyal medya sistemlerinde bildiğiniz gibi en kötü ihtimal ile Türkiye genelinde günlük 1 milyon tekil ziyaretçi net olarak giriş yapıyor. Bu rakam zaman zaman artıyor ancak herhangi bir azalış gösterdiğini görmedim. Sosyal medya üzerinde sattığınız ürünlerinin web sitesinin yer alması, zaman içerisinde sizlere mükemmel seçenekler sunacaktır. Bu seçenekler akabinde beklentilerin tam anlamı ile karşılanması için esas olan sosyal medya üzerinde ki paylaşımlarınızı aktif tutmak ve burada kampanya yapmak olacaktır.

Sosyal medya sayfalarınızın beğenisinin yüksel olması, takipçilerinin olması ve sizlerin insanların ihtiyacı olan ürünlere karşı kampanyalar düzenlemeniz, zaman içerisinde siteniz içerisinde çok daha fazla ürün satılması anlamına gelir. Sosyal medya sistemlerinde ki aktiflik, zaman içerisinde sizlere aktif bir şekilde müşteri olarak geri dönecektir ve e-ticaret sisteminiz dilden dile yayılarak çok daha popüler bir hale gelecektir.

Bir önceki yazımız olan En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar başlıklı makalemizde en çok kullanılan sosyal ağlar, seo ve sosyal medya ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gülşah Atalay dedi ki:

    Artık hedef kitle sosyal medyada. En basit işler için bile sosyal medya kesinlikle ilk sırada olmalı.

  2. ramazan dedi ki:

    sosyal medyaya döktüler bütün işleri o yüzden ticaretle e ticaretle uğrasan insanların sosyal medyaya ağırlık vermesi şart oldu

BİR YORUM YAZ