CES 2016’da Geleceğe Damga Vuracak Ürünler Tanıtıldı!
 1. Anasayfa
 2. Genel

CES 2016’da Geleceğe Damga Vuracak Ürünler Tanıtıldı!

0

CES 2016 Teknoloji fuarında geleceğin televizyonları tanıtıldı. Birbirinden iddialı modellerin günümüze damga vuracağı besbelli. OLED, Modüler Tv‘ler, Saydam Ekranlar ve birçoğu derken sizler için incelemeye aldık ve en iyi 5 televizyondan bahsedeceğiz.

Bu yıl içerisinde kullanıcılarıyla buluşacak olan 4K ekranlı televizyonlar bizleri şimdiden   heyecanlandıracak. Samsung‘un Quantum Dot teknolojisine sahip kavisli SUHD‘sinden LG‘nin G6 Signature OLED TV bu sene çıkacak tv’ler arasında.

Samsung ve LG amiral gemisi ürünlerini fuarda göstermekle yetinmeyip, yeni nesil prototiplerini de gösterdi. İlk kez CES’te görünen bu ürünler şuan piyasada bulunan ürünlere asla kıyaslanamayacak kadar eşsiz özelliklere sahip.

 

SAMSUNG’TAN MODÜLER TV
Kore’nin devi standın en gerisine yerleştirilen SUHD 170 inçlik modüler televizyonuyla karşımızda. Fakat çözünürlük olarak ekstra yenilik sunmuyor. Tek bir düğmeyle 16:9 ekran oranından 21:9 ekranına geçiş yapabiliyorsunuz.

suhd

SAMSUNG’TAN SAYDAM OLED EKRAN
Dev markanın ar-ge bölümünün bu seneli tek yeniliği, modüler ekran değildi elbette. Samsung’a ayrılan bölümde gösterilen ekranlarda biriside, pencere camı kalınlığındaki saydam Oled ekranlarıydı. Saydam ekranlar ilk kez karşımıza çıkmasada Asya kıtası dışında çıktıklarını Samsung sayesinde ilk defa görmüştük.

s1

LG EKRANINI YAMULTUN RULO YAPIN
Samsung standını gezdikten sonra geldiğimiz LG bölümü yok artık dedirtti. 18inç boyutuna sahip tasarımı katlayıp rulo haline getirmek mümkün. Gururla tanıtılan ürün Full Hd ekran televizyonu ister kıvırın, ister bükün.

lg

LG 8K SÜPER UHD TV İLE YÜREK HOPLATTI
İleriye dönük teknolojiden vazgeçmeyen ve bu düşünceyi seven LG 8K Süper UHD televizyonunu tanıtınca yüreklerimiz ağzımıza geldi. Firmanın yeni 8K Super Ultra-High Definition örneği yeterli geldi. Bugün satın alabileceğiniz sadece 200 4K film olsa da Güney Koreli dev, bu 8K TV‘sini 2016 yılında tüketicilerine sunmaya hazırlıyor.

lg1

PANASONİC’TEN GÖRÜNMEZ EKRAN
Panasonic’in Invisible Display‘i Samsung Oledleri gibi sadece kullanıldığı zaman görünmeleri gerektiğini düşünüyor. Eğer televizyonu kullanmıyorsanız saydam bir cam şekline dönüşüyor. Ekran açıldığında ise simsiyah hale geliyor.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir