Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Bilmeniz Gereken 10 Yeni Instagram Özelliği

Bilmeniz Gereken 10 Yeni Instagram Özelliği

Instagram ortaya çıktığı ilk dönemde tüm kullanıcıları kendi filtrelerine hayran bırakmıştı. Fotoğrafları mükemmel bir hale getiren bu filtreler nedeniyle, sosyal medya kullanıcıları objektiflerine yansıyan en güzel fotoğrafları rahatlıkla paylaşılabilir oldu. Aynı zamanda sosyal ağlar her geçen gün kendilerine yeni özellikler katmaktadır. Kullanıcılar da bu yeni özelliklere hemen hâkim olmaya çalışmaktadırlar. Bilmeniz gereken 10 yeni instagram özelliğini sıralayacak olursak;

1- Instagram Yüz Filtreleri Özelliği

Instagram hikâyeler hizmetinde karşımıza çıkan en yeni ve kullanışlı özelliklerden biri yüz filtreleri özelliğidir. Çekilmiş olduğunuz fotoğrafı bu uygulama sayesinde yüzünüze değişik be ilginç maskeler uygulayarak fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu uygulamanın Snapchat‘ten kopyalandığı düşünülüp eleştirilse bile önemli olan kullanıcılar için uygulamanın ne kadar kullanılabilir olduğudur. Instagram’ın bu işi başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir.

2- Instagram Hashtag Özelliği

Hashtag özelliği Instagram’da yeni etiketler belirlemenizi sağlayan bir özelliktir.

3- Instagram Geriye Sarma Özelliği

Instagram hikâyelerinize bir şeyler kaydettiğinizde Modlar’ı sağa kaydırıp geriye sarma özelliği ile videonuzu tersten oynatabilirsiniz.

4- Instagram Yeni Silgi Fırçası Özelliği

Instagram hikâyelere eklediğiniz herhangi bir resimi bu özellik aracılığı ile fotoğrafın istediğiniz kısımlarını yeni silgi fırçası ile silebilir ve resimlerinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

5- Instagram Bookmark (Kaydet) Özelliği

Bookmark özelliği işe ilginizi çeken bir fotoğrafı daha sonra ilerleyen bir zamanda kullanmak istediğinizde fotoğrafı taslak olarak kaydedebilirsiniz.

6- Instagram Albüm Oluşturma Özelliği

Fotoğrafları yüklemiş olduğunuz alandan kolaylıkla kullanabildiğiniz bu özellik en çabuk benimsenmiş özelliklerden biridir. Bu özellik fotoğraflarınızı albüm olarak sıralamanıza olanak sağlamaktadır.

7- Instagram Çevrimdışı Kullanabilme Özelliği

Bu özellik sadece Iphone’da kullanılamayan bir özelliktir. Bunun dışında tüm Android kullanıcılarını ilgilendiren bir özellik olarak kullanıcıların karşısına çıkar. Şu an her Android kullanıcısı bu uygulamayı aktif olarak kullanamamaktadır. Android 7.0 Nougat özelliğine sahip iseniz bu özellik çalışabilir.

8- Instagram Masaüstünden Kullanım Özelliği

Sadece üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla masaüstünden kullanım özelliğini kullanılabilir. Bu özellikte resim yükleme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

9- Instagram Kimlik Doğrulama (İki Adımlı) Özelliği

Instagram’ın güvenlik önlemleri için sunmuş olduğu özelliktir.

10- Instagram Kendisini İmha Eden Mesajlar Özelliği

Çektiğiniz fotoğrafları belli bir zaman sonra yok olsun istiyor iseniz Direkt mesajlar bölümüne gidip orada bulunan Mavi Kamera simgesine tıkladığınızda özelliği aktif hale getirmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Youtube Seo Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ