Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Bilgisayarda Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda oynanan oyunların görüntülerini Facebook üzerinden takipçi ve listede ekli olan arkadaşlar ile paylaşmak isteyen kullanıcı artık bu işi kendi profil sayfasından istediği zaman yapabiliyor. Kullanıma açılan Facebook Live özelliği sayesinde Facebook oyun canlı yayını yapmak artık mümkündür. Daha önceleri Facebook oyun yayını yapılabiliyordu; ancak izin alanı sadece Facebook Grup sayfaları üzerinden izin veriliyordu. Şuan için profil sayfasından oyun canlı yayını yapılabiliyor. Bilgisayar da oynanan oyunu canlı olarak paylaşmak için gereksinim duyulan bir web cam’dır. Bilgisayarda facebook oyun canlı yayını nasıl yapılır? Open Broadcaster Software yazılımına mutlaka ihtiyaç vardır. Ücretsiz ve kullanımı oldukça basit bir yazılım olan programı, bilgisayara indirilip kurulumu gerçekleştirdikten sonra oyun canlı yayını yapılabiliyor.

Facebook Canlı Oyun Yayını

Bilgisayar üzerinden Facebook canlı oyun yayından yararlanmak için, Facebook ana sayfasında yer alan His/Eylem sekmesinin hemen yanındaki sıralı üç noktalı bölüme tıklamak gerekiyor. Açılan seçenekler içerisinde, Canlı Video seçilir ve ardından yeşil videonun kimlerle paylaşılması seçeneği en alt sağ kısımda kimlerle paylaşım yapmak istediğini belirten seçenek bulunur. Daha sonra Facebook Web kamera kullanım sayfasına izin verilmesi sekmesi çıkacaktır. Onay işleminin ardından web kamerada görüntü çıkacaktır. Yeni açılan sayfada Canlı Yayın oluştur tuşuna basılır.

Facebook Open Broadcaster Software Canlı Oyun Yayın Ayarları

Programın ayarlarını yapmak için, OBS açılarak, kaynaklar kısmından ekle menüsünün altında oyun yakalama seçeneği seçilir ve yayına isim verilmesi gereklidir. İlk önce yayın yapılacak oyun seçilmesi gerekiyor ve çalışmakta olan oyun seçiliyor. Facebook üzerinden sunucu URL’si, OBS üzerine yapıştırılarak akış anahtarı bölümüne kopyalanır. Ardından Yayını başlat tuşuna basılarak OBS üzerinden canlı yayın ön izleme görmek gereklidir. Bütün ayarlar tamamlandıktan sonra, Videonun adı kısmından kullanıcı oynadığı oyun adını yazarak, canlı yayına geç tuşunu kullanarak yayına başlanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Gönderilerinizde Yorumlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır? başlıklı makalemizde instagram ve İnstagram Gönderileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ