Bilgisayarda Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Bilgisayarda Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

0

Bilgisayarda oynanan oyunların görüntülerini Facebook üzerinden takipçi ve listede ekli olan arkadaşlar ile paylaşmak isteyen kullanıcı artık bu işi kendi profil sayfasından istediği zaman yapabiliyor. Kullanıma açılan Facebook Live özelliği sayesinde Facebook oyun canlı yayını yapmak artık mümkündür. Daha önceleri Facebook oyun yayını yapılabiliyordu; ancak izin alanı sadece Facebook Grup sayfaları üzerinden izin veriliyordu. Şuan için profil sayfasından oyun canlı yayını yapılabiliyor. Bilgisayar da oynanan oyunu canlı olarak paylaşmak için gereksinim duyulan bir web cam’dır. Bilgisayarda facebook oyun canlı yayını nasıl yapılır? Open Broadcaster Software yazılımına mutlaka ihtiyaç vardır. Ücretsiz ve kullanımı oldukça basit bir yazılım olan programı, bilgisayara indirilip kurulumu gerçekleştirdikten sonra oyun canlı yayını yapılabiliyor.

Facebook Canlı Oyun Yayını

Bilgisayar üzerinden Facebook canlı oyun yayından yararlanmak için, Facebook ana sayfasında yer alan His/Eylem sekmesinin hemen yanındaki sıralı üç noktalı bölüme tıklamak gerekiyor. Açılan seçenekler içerisinde, Canlı Video seçilir ve ardından yeşil videonun kimlerle paylaşılması seçeneği en alt sağ kısımda kimlerle paylaşım yapmak istediğini belirten seçenek bulunur. Daha sonra Facebook Web kamera kullanım sayfasına izin verilmesi sekmesi çıkacaktır. Onay işleminin ardından web kamerada görüntü çıkacaktır. Yeni açılan sayfada Canlı Yayın oluştur tuşuna basılır.

Facebook Open Broadcaster Software Canlı Oyun Yayın Ayarları

Programın ayarlarını yapmak için, OBS açılarak, kaynaklar kısmından ekle menüsünün altında oyun yakalama seçeneği seçilir ve yayına isim verilmesi gereklidir. İlk önce yayın yapılacak oyun seçilmesi gerekiyor ve çalışmakta olan oyun seçiliyor. Facebook üzerinden sunucu URL’si, OBS üzerine yapıştırılarak akış anahtarı bölümüne kopyalanır. Ardından Yayını başlat tuşuna basılarak OBS üzerinden canlı yayın ön izleme görmek gereklidir. Bütün ayarlar tamamlandıktan sonra, Videonun adı kısmından kullanıcı oynadığı oyun adını yazarak, canlı yayına geç tuşunu kullanarak yayına başlanabiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir