Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Data Hattı Numarası Nasıl Öğrenilir?

Data Hattı Numarası Nasıl Öğrenilir?

Teknolojinin gelişmesi İle hayatımıza giren 3G ve akıllı telefonların içinde yer alan data hatları sayesinde internetten rahat alışveriş imkanı ve SMS gönderme hizmeti sağlanmaktadır. Datanın şebekelerinin kullanılması ile bu hizmetten yararlanılabiliniyor. Fakat konuşma imkanı bulunmamaktadır. Data Hattının öğrenilmesi ile kolaylıkla online işlemlerinizi sorun yaşamadan çözebilirsiniz.

Data Hattı Numarası Öğrenme

Her data hattının bir numarası bulunmaktadır. Fakat aramalara imkan olmadığı için numaraları aklımızda tutmak mümkün olmamaktadır. Peki Data Hattı Numarası Nasıl Öğrenilir? Kısaca açıklayalım.

Data Hattınızın Numarasını Kolaylıkla Öğrenin

Online işlemleriniz için gerekli olan data hattını iki şekilde öğrenebilirsiniz. SMS paketlerinizden farklı bir numaraya SMS gönderebilirsiniz. İkinci yöntemde ise Data hatının başka bir telefona takılarak 101# numarasını aramak olacaktır. Böylelikle size ücretsiz olarak data hattı numaranız ekranınızda görünerek bildirilecektir. Artık online işlemlerinizi data numarasını bilerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra isteğe bağlı olarak başka operatörlere hattınızı taşıyabilir ya da size uygun paket avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kendi oparatörlerinizi arayarak müşteri hizmetlerinden de data bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Data hatları birçok alanda kullanılmaktadır ve yaygındır. Genellikle elektronik cihazlarda, bilgisayar ve wi fi ile çalışan cihazlara sunucularda olmak üzere birçok üründe data hattının kullanıldığı bilinmektedir. Bazı operatörler zaman zaman data numara taşıma kampanyası yapmaktadır. Müşteriler böylelikle dilediği operatöre uygun ve ekonomik yollarla geçebilme şansını elde etmektedirler. Data hattı sayesinde internete kolaylıkla bağlantı sağlanabilir ve bilgi alışverişi sağlanabilir. 2G ve 3G özelliğindeki cihazlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Data hatları ayrıca araç takip sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Araç takip sistemlerinde zorunu olması geçmişse dönüp rapor verebilmesi açısından önem taşır. Ekonomik olduğundan gerekli görülüp kullanılmalıdır. GPRS üzerinden çalışan bu sistem pratik ve kolaylık açısından yaygınlaşmış ve kullanılmaya başlanmıştır…

Bir önceki yazımız olan ZTE Quartz Akıllı Saat Modeli başlıklı makalemizde akıllı saat, ZTE Quartz Akıllı Saat ve ZTE Quartz Akıllı Saat Modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ