Data Hattı Numarası Nasıl Öğrenilir?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Data Hattı Numarası Nasıl Öğrenilir?

0

Teknolojinin gelişmesi İle hayatımıza giren 3G ve akıllı telefonların içinde yer alan data hatları sayesinde internetten rahat alışveriş imkanı ve SMS gönderme hizmeti sağlanmaktadır. Datanın şebekelerinin kullanılması ile bu hizmetten yararlanılabiliniyor. Fakat konuşma imkanı bulunmamaktadır. Data Hattının öğrenilmesi ile kolaylıkla online işlemlerinizi sorun yaşamadan çözebilirsiniz.

Data Hattı Numarası Öğrenme

Her data hattının bir numarası bulunmaktadır. Fakat aramalara imkan olmadığı için numaraları aklımızda tutmak mümkün olmamaktadır. Peki Data Hattı Numarası Nasıl Öğrenilir? Kısaca açıklayalım.

Data Hattınızın Numarasını Kolaylıkla Öğrenin

Online işlemleriniz için gerekli olan data hattını iki şekilde öğrenebilirsiniz. SMS paketlerinizden farklı bir numaraya SMS gönderebilirsiniz. İkinci yöntemde ise Data hatının başka bir telefona takılarak 101# numarasını aramak olacaktır. Böylelikle size ücretsiz olarak data hattı numaranız ekranınızda görünerek bildirilecektir. Artık online işlemlerinizi data numarasını bilerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra isteğe bağlı olarak başka operatörlere hattınızı taşıyabilir ya da size uygun paket avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kendi oparatörlerinizi arayarak müşteri hizmetlerinden de data bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Data hatları birçok alanda kullanılmaktadır ve yaygındır. Genellikle elektronik cihazlarda, bilgisayar ve wi fi ile çalışan cihazlara sunucularda olmak üzere birçok üründe data hattının kullanıldığı bilinmektedir. Bazı operatörler zaman zaman data numara taşıma kampanyası yapmaktadır. Müşteriler böylelikle dilediği operatöre uygun ve ekonomik yollarla geçebilme şansını elde etmektedirler. Data hattı sayesinde internete kolaylıkla bağlantı sağlanabilir ve bilgi alışverişi sağlanabilir. 2G ve 3G özelliğindeki cihazlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Data hatları ayrıca araç takip sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Araç takip sistemlerinde zorunu olması geçmişse dönüp rapor verebilmesi açısından önem taşır. Ekonomik olduğundan gerekli görülüp kullanılmalıdır. GPRS üzerinden çalışan bu sistem pratik ve kolaylık açısından yaygınlaşmış ve kullanılmaya başlanmıştır…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir