Apple Watch ve Apple’ın Diğer Ürünlerinde 2016 Yılı Beklentileri
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple Watch ve Apple’ın Diğer Ürünlerinde 2016 Yılı Beklentileri

0

Fiyatları 349 dolar ile 17.000 dolar arasında değişen Apple’ın ilk giyilebilir ürünü olan Apple Watch ürünleri Nisan ayında piyasaya sürülmüşlerdi. Şirket saat satışları ile ilgili bu güne kadar herhangi bir açıklama yapmazken teknolojik pazar araştırma şirketi IDC, Apple saatlerinin Fitbit’lerden sonra ikinci sırada olduğunu açıklamıştı.

Çoğu insanın akıllı saat kullanmıyor oluşu veya akıllı saatlerden haberdar olmayışı da göz önüne alınırsa, Apple’ın daha şimdiden bu alanda büyük bir firma haline geldiğini söylemek doğru olur. Sonbaharda ise, Apple Watch yazılım güncellemesiyle, saatleri iPhone’dan ayrı çalışabilir bir cihaz haline getirdi ve tüm uygulamaların saatler üzerinde çalışmasına olanak tanıdı. Saatler için 2016 yılında da Apple yazılımcılarından daha kullanışı uygulamalar geliştirilmeleri bekleniyor.

İkinci Nesil Saatler

Gelecek yıl, Apple’dan ikinci nesil saatleri tanıtması da beklentiler arasında. iPhone için olduğu gibi saatler için de uzun pil ömrü ve iPhone’suz kullanımda daha fazla işlevsellik bekleniyor. Hali hazırdaki Apple Watch, telefonsuz çalışabilse de beklendiği kadar işlevsel değil. Tasarımda geliştirmeler, uyku süresini hesaplayabilme ve spor süresinin hesaplanabilmesi de beklenen yeni özelliklerden.

Apple’ın Diğer Planları

Tablet konusunda, Jumbo iPad Pro’ya odaklanmak yerine ve iPad Air 2’nin güncellenmesinin üstünden geçen bir yıllık sessizlikten sonra, Apple’ın marquee marka tabletlere yönelmesi bekleniyor. Tabi gelişen tablet teknolojisi için Apple tarafından gelecek birkaç milimetre inceletme yeterli olmayacak.

2015 yılında ince MacBook’larla gelen hafifleme, küçülme ve retina tarayıcı özelliklerinin getirilmesinden başka Apple Mac serisinde bir değişimin olmaması bu cihazlar için de beklentilerin yeni yıla çevrilmesine neden oluyor. 2013’te piyasaya sürülen ve o zamandan bu yana herhangi bir güncelleştirme yapılmayan Mac Pro’lar için de beklentiler yeni dönemde oldukça yüksek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir