Apple Fiyatları İndirecek!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple Fiyatları İndirecek!

0

Apple tarafından gerçekleştirilen tanıtım ile birlikte yeni MacBook Pro modelleri piyasaya sunulurken fiyatların aşırı bulunması nedeniyle fiyatların indirilebileceği belirtildi.

Bugüne kadar piyasaya çıkardığı modellerle piyasada oldukça ilgi gören Apple yüksek satış rakamlarına ulaşılmayı başarmıştı. Fakat yapılan son araştırmalarda yapılan pazar payının düştüğü ve cihazlara olan ilginin eski dönemlerdeki kadar yüksek olmadığı belirtildi. Yaşanan bu durumun ardından MacBook Pro modelleri ile piyasaya giriş yapan Apple beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Fiyatları Yüksek Bulundu

Kullanıcılar bilgisayar modellerinin fiyatlarını oldukça yüksek olması sebebiyle yeni modele geçiş konusunda olumsuz bir görüş belirtilirken yapılan pazar araştırmaları sonucunda mevcut kullanıcıların sadece yüzde 43’nün yeni bilgisayar modelini satın almak istediği belirtildi. Bu bakımdan Apple adına şu anda yüzde 50’yi geçen bir kayıp görünüyor ve yüksek fiyatlar nedeniyle bu kullanıcıların Apple’ı terk etmesi gelecek modeller için de ciddi bir handikap oluşturuyor. Gündeme gelen indirim haberlerinde yaşanan bu gelişmeler sonrasında oldukça makul görülebilmesi mümkün ve bu sayede daha fazla kişinin yeni cihazları satın almasını sağlanabilir.

Microsoft Etkisi Olabilir

Özellikle geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve ardından ön siparişe çıkartılan Surface serisinin daha başarılı olması ve ucuz fiyat üzerinden satılması Apple için en büyük tehlikelerden birisi olarak görülüyor. Apple MacBook Pro modellerinin fiyatını pahalı bulan kullanıcılar için en önemli alternatif şu an için Microsoft olurken Apple ile Microsoft arasında pazar payını dengelerinin değiştirmesi de öngörülüyor.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda şu an için herhangi bir bilgi y ada iddiaların doğrulanması söz konusu değil. Bu bakımdan şu an gündeme gelen bilgiler sadece Apple’a yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilerden ibaret. Önümüzdeki dönemlerde marka tarafından yapılacak yeni bir açıklama ile her an yeni bir gelişme duyurulabilir. Türkiye gibi pek çok farklı pazarda MacBook Pro modelleri ile satışa çıkacak Apple’ın satışa çıkmadan önce böyle bir karar alabilmesi mümkün görünüyor. Böylece daha etkili ve iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapılabilmesi mümkün olabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir