Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Akıllı Saat Sektörü Düşüşte!

Akıllı Saat Sektörü Düşüşte!

Akıllı saat sektöründe son dönemlerde daha fazla ilginin olması beklenense de yayınlanan raporlar farklı bir durumu gözler önüne serdi.

Özellikle Apple tarafından yapılan tanıtımlar ile birlikte giyilebilir teknoloji konusunda yeni bir dönem başlatılırken Apple Watch’un ilk versiyonun yüksek satış rakamlarına ulaşması pek çok farklı markanın da bu sektöre yönelmesine sağlamıştı. Giyilebilir teknoloji için yapılan üretimler pek çok farklı ürünün piyasada yer almasını sağlarken kullanıcıları için de seçenek yaratmıştı. Tüm yaşından bu gelişmeler giyilebilir teknolojinin daha da yükselmesi ve satış rakamlarının artması konusunda beklenti yarattı. Fakat açıklanan son rakamlar oldukça ilginç bir durumu ortaya çıkardı.

Akıllı Saat Sektörü Düşüşte!

Satışlar Düşük!

Öyle ki yayınlanan son raporlarda akıllı saat satışlarının dibe vurduğu görüldü. Üstelik Apple ve Samsung gibi teknoloji devlerinin ürünlerinde dahi ciddi oranlarda bir satış kaybı mevcut. Yaşanan bu durumun ardından yapılan değerlendirmeler bu kötü tablo için umut verildi. Öyle ki akıllı saatler için özellikle 2017 yılı içerisinde iyi bir satış istatistiklerine ulaşılabileceği belirtiliyor. Bu konuda da en önemli pay ise Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni akıllı saatler.

Apple Öncü Olabilir

Akıllı saatlerin piyasaya sunulması 2017 yılında daha yüksek satış rakamlarına ulaşaması konusunda önemli bir avantaj sunuyor. Şu an için her ne kadar sektörde ciddi problemler yaşansa da Apple başta olmak üzere diğer markalar tarafından yapılacak üretimler akıllı saat sektöründe yeniden bir toparlanma yaşatabilir. Bu da kuşkusuz tüm markaların satış istatistiklerini artırmasını ve gelirlerinin yükselmesine sağlayacak.

Garlin Yükselişti!

Akıllı saat sektöründe yer alan tüm markalar şu anda ciddi bir düşüş içerisinde olurken yükselişte olan tek marka Garlin. Pazardaki payını daha da fazla artırmayı başaran Garlin, böylece sektörün en çok gelişim gösteren markalarından birisi oldu.

Resmi Rakamlar Ne Diyor?

Konu ile ilgili yayınlanan raporlarda ise 2016’nın üçüncü çeyreği itibariyle yüzde 51 oranında bir düşüşün yaşandığı belirtiliyor. Öyle ki yaşanan bu düşüş ile tüm markaların ilgili dönem içerisinde gerçekleştirdiği toplam satış 2.7 milyon ünite. Bu bakımdan artık kullanıcıların akıllı saat sektörüne karşı çok fazla ilgisinin olmadığını söylemek de mümkün görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Apple Fiyatları İndirecek! başlıklı makalemizde Apple, MacBook Pro modelleri ve microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. vural danışmanlık dedi ki:

    Piyasa zaten kötü olduğu için, buda doğal olarak bir çok sektörü etkiliyor. Özellikle apple bu işten etkilenir gibime geliyor.

  2. jeneratör dedi ki:

    akıllı saat hakkında yazdığınız bu paylaşım çok iyi olmuş jeneratörler hakkındada paylaşımyaparmısınız

BİR YORUM YAZ