Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Akıllı Telefonlara Şok Zam

Akıllı Telefonlara Şok Zam

Ekonomi Bakanının dün yapmış olduğu açıklamayla bugün piyasalar üzerinde özellikle teknolojik ürünlere şok bir zam meydana geldi. İlave gümrük vergilerinin yükselmesine neden olduğu ifade edilen akıllı telefon ve tabletler üzerine zam üstüne zam yapıldı.

Bir seçim yapıldı bahane üstüne bahane üretilerek zam üstüne zam gelmeye başladı!!!

Ülkemiz üzerinde bildiğiniz gibi elektronik ürünlerden alınan vergiler malumunuz diyebilirim. Dış ülkelerde 400$ üzerinden satılan bir cihazın ülkemiz üzerinde 2500/3000 TL gibi bir civarlar karşılığında satılmasını senelerdir kınamaktayız. Bunun asıl sebebi ülkemiz üzerinde var olan dengesiz zamlar ve vergiler. Ne yazık ki ülkemiz insanlarının cebinde var olan üç kuruşun peşine düşen bu yönetim bu zihniyetten ne zaman vazgeçecek. Ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi dün yapmış olduğu açıklamayla birlikte bugün ülke piyasasını alt üst etmeyi başardı. Elektronik ürünlere ilave gümrük vergisi uygulamasının başlayacağını söylemesiyle birlikte var olan piyasa değerini daha yukarı taşımasına neden oldu.

Akıllı Cihaz Telefonlara ve Tabletlere Zam üstüne Zam Yağdı!!

Hükumet adına konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi bazı açıklamalarda bulundu. Önümüzde ki 1 ay içerisinde ilave gümrükleri için bazı tedbirlerin alınacağı ve Elektronik eşya grubuna giren tüm cihaz ve ürünlere ek vergi geleceğini ifade etti. Ek verginin kimya grubu ürünlerine yansıtılması içinde çalışma yaptıklarını ifade etti. Siz değerli kullanıcılarımız eğer sizlerde, elektronik ürün veya eşya almayı düşünüyorsanız ek vergi gelmeden bu ürünleri almanızı tavsiye ediyoruz.

Hükumet bu zam olaylarına çalıştığı kadar, Ülkeyi kalkındırma çabasına girse, Ülkemizi daha nasıl geliştirebiliriz ve yoksulluğu nasıl önleriz çabasına girse Ülkemiz en iyi ülkeler arasında zirvede yer alacakken, bizimkiler nasıl vatandaşlarımızın cebinden üç kuruş daha alabiliriz onun hesabını yapıyorlar. Koskocaman yazıklar olsun diliyorum.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan HTC One M9 Plus İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hamza Yetik dedi ki:

    Ülkemizde Elektronik cihazlar çok ucuzmuş gibi birde zam yapıyorlarya anlam veremiyorum. Yurt dışındaki fiyatı ile aramızda 1.000TL gibi büyük rakam oynayabilirmi bu neyin zamı dahada yapında hiç alamıyalım sonra millet borçlu gel bide olmasın maaş mı yeter bu zamlara.

  2. Sinan Göz dedi ki:

    hepsi bu yerli üretim diye uydurdukları en adi firma vestel yüzünden gerçekten bu manyaklığa inanan türk devletini kınıyorum birde göre göre yerli üretim diyorlar bezi vestel gibi çöp telefon televizyon ve tablet gibi şeyleri almaya zorluyorlar bu yüzden ülke gelişmiyor ülkede zaten bir telefon almak araba almaktan pahalı 1500 tl lik telefona bi vergi koyuyor 2900 tl oluyor 1.400 tl cebe iniyor valla helal

BİR YORUM YAZ