Akıllı Telefonlara Şok Zam

nihayzeybekci

Ekonomi Bakanının dün yapmış olduğu açıklamayla bugün piyasalar üzerinde özellikle teknolojik ürünlere şok bir zam meydana geldi. İlave gümrük vergilerinin yükselmesine neden olduğu ifade edilen akıllı telefon ve tabletler üzerine zam üstüne zam yapıldı.

Bir seçim yapıldı bahane üstüne bahane üretilerek zam üstüne zam gelmeye başladı!!!

Ülkemiz üzerinde bildiğiniz gibi elektronik ürünlerden alınan vergiler malumunuz diyebilirim. Dış ülkelerde 400$ üzerinden satılan bir cihazın ülkemiz üzerinde 2500/3000 TL gibi bir civarlar karşılığında satılmasını senelerdir kınamaktayız. Bunun asıl sebebi ülkemiz üzerinde var olan dengesiz zamlar ve vergiler. Ne yazık ki ülkemiz insanlarının cebinde var olan üç kuruşun peşine düşen bu yönetim bu zihniyetten ne zaman vazgeçecek. Ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi dün yapmış olduğu açıklamayla birlikte bugün ülke piyasasını alt üst etmeyi başardı. Elektronik ürünlere ilave gümrük vergisi uygulamasının başlayacağını söylemesiyle birlikte var olan piyasa değerini daha yukarı taşımasına neden oldu.

Akıllı Cihaz Telefonlara ve Tabletlere Zam üstüne Zam Yağdı!!

Hükumet adına konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi bazı açıklamalarda bulundu. Önümüzde ki 1 ay içerisinde ilave gümrükleri için bazı tedbirlerin alınacağı ve Elektronik eşya grubuna giren tüm cihaz ve ürünlere ek vergi geleceğini ifade etti. Ek verginin kimya grubu ürünlerine yansıtılması içinde çalışma yaptıklarını ifade etti. Siz değerli kullanıcılarımız eğer sizlerde, elektronik ürün veya eşya almayı düşünüyorsanız ek vergi gelmeden bu ürünleri almanızı tavsiye ediyoruz.

Hükumet bu zam olaylarına çalıştığı kadar, Ülkeyi kalkındırma çabasına girse, Ülkemizi daha nasıl geliştirebiliriz ve yoksulluğu nasıl önleriz çabasına girse Ülkemiz en iyi ülkeler arasında zirvede yer alacakken, bizimkiler nasıl vatandaşlarımızın cebinden üç kuruş daha alabiliriz onun hesabını yapıyorlar. Koskocaman yazıklar olsun diliyorum.

 

 

 

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık