Adsense Almak İçin Ne Yapılmalı?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Adsense Almak İçin Ne Yapılmalı?

0

Adsense Almak İçin Ne Yapılmalı

İnternet üzerinde en çok konuşulan ve çaba gösterilen konulardan bir tanesi olan adsense belli bir süreci gerektirir. Bu süreç sonucunda onay alınabileceği gibi reddedilme gibi bir durumda öz konusu olacaktır. Bunun için başvurunuzun onaylanabilmesi için bir takım işlemleri yerine getirmiş olmanız gerekiyor.

AdSense onayı almak için yapmanız gereken temel şeyler şunlardır:

Adsense alacağınız site için konu ne olursa olsun mutlaka içeriklerinizin kendi cümlelerinizden oluşması ve okuyan kişinin bilgilendirilmiş olması gerekir. İmla kuralları ve yazım hatalarının arındırılmış olduğu içerikler büyük öneme sahiptir.

Sitenizdeki içeriklerin kalitesi de önemlidir. dolayısıyla başvurmadan önce kaliteli 25-30 içeriğe sahip olmanız gerekiyor.

Sitenizin temasının responsive, sade ve gereksiz eklentilerden uzak olması gerekir. İnsanların sitenize girdiği zaman hiç zorlanmamaları ve aradıklarını bu sayede bulmaları gerekiyor.

Sitenizin açılış hızı da adsense’yi etkileyen faktörler arasında gösteriliyor. Yavaş açılan siteler kullanıcıların ilgisini çekmeyeceği gibi Google’de buna dikkat edecektir. Bunun içinde sitenizin yüklenme hızı önemlidir.

Adsense başvurusunda bulunmak için bir de domaine ihtiyacınız olduğunu biliyoruz dolayısıyla burada eski bir domain işinizi kolaylaştıracaktır.

Sitenizde bir takım sayfalar artık çok daha fazla ön plana çıkıyor. Örneğin gizlilik politikası, hakkında ve iletişim gibi sayfaların oluşturulması önemlidir.

Siteniz üzerinde başka reklam araçlarının reklamlarının olmaması gerekiyor. Dolayısıyla öncesinde eklemiş iseniz bunları kaldırmış olmanız gerekiyor.

AdSense Onayı Almanın Püf Noktası Nedir?

Öncelikli olarak başvurduğunuz hesabın yeni olmasını seçmelisiniz. Ancak numara doğrulama işlemi yapmış olmanız önemli.

Sitenize hit artışı çekin ve kullanıcı sayısı çok olsun.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir