1. Anasayfa
 2. Grafik Tasarım

5 Soruda, “Adana Reklam Ajansları Ne İş Yapar?”


0

Reklam ajansları ile ilgili en çok sorulan soruları, Adana merkezli firmalar için bir araya getirdik. Adana’da faaliyet gösteren firmalar için hizmet veren reklam ajansları için çoğu zaman tek bir tanımlama yetersiz kalmaktadır. Bu da onlarca soruyu doğuruyor. Sonuç olarak  Adana reklam ajansı veya Adana grafik tasarım ajansı  olarak anılan firmaların, hangi noktalarda birleştiklerini ve yine hangi noktalarda hizmet tanımlarının gerçek olduğunu anlamamız için, “5 soruda” değerlendiriyoruz.

Adana reklam ajansı

1- Reklam Ajansı Nedir?

 

Reklam ajansları, firmalar için başta reklam ve tanıtım çalışmaları olmak üzere farklı türden marka çalışmaları için de çözüm sunan iş sahalarıdır. Bünyesinde bir ekip çalışır ve ekibe dahil olan bireyler alanında eğitimlidirler.

 

Bir reklam ajansı Adana merkezli olduğunda yada bir diğer ifade ile Adana’da hizmet veriyorsa; Adana reklam ajansı olarak ifade edilir. Dolayısıyla, Adana’da firmaların ihtiyaç duyduğu reklam ve tanıtım çalışmaları için hizmet verir.

 

2- Hangi Reklam ve Tanıtım Çalışmaları Yapılır?

 

Adana reklam ajansı bünyesinde firmalar için pek çok farklı reklam ve tanıtım çalışmaları mevcuttur. Bu çalışmalar “dijital” olarak tanımlanan reklam modellerini kapsar.

 

Bu reklam modellerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

 

 • Dergi, katalog, afiş, ambalaj, broşür v.b. çalışmalar
 • İç mekanlar için geliştirilen pano ve benzeri reklam çalışmaları
 • Açık havalarda uygulanan board reklam modelleri ve araç reklamcılığı
 • Takvim, saat gibi küçük eşyalarda da uygulanabilen dijital baskı reklamları

 

Bu çalışmalar ve çok daha fazlası sıralandırılabilir. Bu çalışmalar ise aynı zamanda  Adana grafik tasarım ajansı iş sahasına girer. Bununla birlikte dijital çözümlerin sınırsız olmadığı hizmetlerde; Adana web tasarım hizmeti sunan firma ve ajanslar da mevcuttur.

 

3- Adana’da Reklam Ajansları, Web Tasarım Hizmetleri de Sunar Mı?

 

Ajansların hizmetleri için kesin ve genel sınıflandırma yapmak doğru olmayacaktır. Nitekim firmaların doğru bir ajans seçebilmeleri önemlidir. “Doğru bir ajans” tanımı ise aynı zamanda farklı çözümlerin sunulduğu ajansları ifade eder. Dolayısıyla,  Adana grafik tasarım ajansı seçiminde hizmet içeriklerinin göz önünde bulundurulması ve Adana web tasarım hizmetinin de sunulduğunu öğrenmek gerekir.

 

4- Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir?

 

Kurumsal kimlik çalışmaları, markaların hedef kitleye ulaşımı aşamasındaki en önemli çalışmaları ifade eder. Söz konusu reklam ajansları, grafik tasarım hizmetleri ile gerçekleştirilen reklam, tanıtım, logo ve benzeri proje çalışmaları her zaman “kurumsal kimlik” esas alınarak gerçekleştirilen çalışmalardır.

 

Profesyonel bir ajans, firmanın hizmet faaliyet alanını, hedef kitlesini ve hizmet prensiplerini göz önünde bulundurur ve en uygun çözümleri, firmanın istek ve önerilerini de dikkate alarak ortaya koyar. Bu nedenle ajans seçiminde dikkat edilmesinin altını çizmek gerekiyor. Nitekim kurumsal kimlik çalışmasına önem vermeyen ve klişe reklam modelleri ile hizmet veren firmalar, marka itibarına zarar getirebilmektedirler. Bu yüzden profesyonel bir çalışma önemlidir.

 

5- Adana’da Hangi Reklam Ajansını Önerirsiniz?

 

Adana reklam ajansı seçenekleri oldukça fazladır. Bunun için interneti kullanmak en iyi seçenektir. Çünkü bir reklam ajansı ya da Adana grafik tasarım ajansı için en önemli hizmet ve firmalar ile etkileşim alanı internettir.

 

Bu doğrultuda Artist Grafik Tasarım firmasını önerebiliriz. Çünkü 2003 yılından beri pek çok projeyi başarıyla gerçekleştirmiş deneyimli ve güler yüzlü bir ekip firmalar için dijital reklam çözümleri sunmaya hazır.

 

Son olarak, sizi dinleyen, anlayan ve özgün çözümler sunan bir firmayla çalışmanın ne denli önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir