Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

2017 İçin SEO İpuçları

  • 18 Ocak 2017
  • 3.341 kez görüntülendi.
2017 İçin SEO İpuçları

Yeni yılda sadece şahsi amaçlarımız yok, kurumsal amaçlarımız da var. Bunlardan birisi de web sitelerimizin SEO çalışmalarını, değerini ve sıralamasını artırmak. İşte 2017 yılında SEO için uygulayabileceğiniz ufak ama etkili ipuçları.

Sitenize değer katın

Kulağa geldiği kadar basit: yarattığınız içeriklere değer ekleyin, kitlenize erişin. Bu sadece kaliteli içerik yaratmakla da ilgili değil. Aynı zamanda kitlenizi de tanıyacaksınız ve içeriğinizi buna göre seçeceksiniz.

Dolayısıyla, var olan içeriklerinizi gözden geçirin ve en popüler konu başlıklarını çıkarın. Kitlenizi yakından tanıyın ve cevaplayabileceğiniz soruları bulun. Zamanlama konusunda da çalışın ve rakiplerinizin karşınıza doğru içerikle, doğru zamanda çıkın.

Gezinti tecrübesini artırın

Kullanıcıların sitenizde yaşadığı deneyimler SEO için kritik. Dolayısıyla buna ekstra özen gösterin. Sitenizin linklerini kontrol edin, kırık olanları düzeltin ve kopya içerikten kaçının.

Ayrıca sitenizdeki sayfaların açılma hızları da çok önemli. Geç açılan sayfalar, ziyaretçilerin doğrudan sitenizi terk etmesine yol açacak. Gereksiz uygulamalardan kaçının ve sitenizi ‘şişirmemeye’ özen gösterin.

İçeriğinize daha çok vakit ayırın

Şu bir gerçek ki, 2016 yılında arama motorları optimizasyondan daha çok içeriğin kalitesiyle ilgilendi. Dolayısıyla asıl odak noktanız her zaman web sitenizin içeriği olsun. Anahtar kelimeleri gözlemleyin, sitenizin istatistiklerini kontrol edin ve düzenli olarak özgün içerik üretin.

Bir önceki yazımız olan Pinterest ile Hit Çekmek İçin 3 İpucu başlıklı makalemizde pinterest, pinterest hit alma ve pinterest hit çekme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ