2017 İçin SEO İpuçları
 1. Anasayfa
 2. Seo

2017 İçin SEO İpuçları

0

Yeni yılda sadece şahsi amaçlarımız yok, kurumsal amaçlarımız da var. Bunlardan birisi de web sitelerimizin SEO çalışmalarını, değerini ve sıralamasını artırmak. İşte 2017 yılında SEO için uygulayabileceğiniz ufak ama etkili ipuçları.

Sitenize değer katın

Kulağa geldiği kadar basit: yarattığınız içeriklere değer ekleyin, kitlenize erişin. Bu sadece kaliteli içerik yaratmakla da ilgili değil. Aynı zamanda kitlenizi de tanıyacaksınız ve içeriğinizi buna göre seçeceksiniz.

Dolayısıyla, var olan içeriklerinizi gözden geçirin ve en popüler konu başlıklarını çıkarın. Kitlenizi yakından tanıyın ve cevaplayabileceğiniz soruları bulun. Zamanlama konusunda da çalışın ve rakiplerinizin karşınıza doğru içerikle, doğru zamanda çıkın.

Gezinti tecrübesini artırın

Kullanıcıların sitenizde yaşadığı deneyimler SEO için kritik. Dolayısıyla buna ekstra özen gösterin. Sitenizin linklerini kontrol edin, kırık olanları düzeltin ve kopya içerikten kaçının.

Ayrıca sitenizdeki sayfaların açılma hızları da çok önemli. Geç açılan sayfalar, ziyaretçilerin doğrudan sitenizi terk etmesine yol açacak. Gereksiz uygulamalardan kaçının ve sitenizi ‘şişirmemeye’ özen gösterin.

İçeriğinize daha çok vakit ayırın

Şu bir gerçek ki, 2016 yılında arama motorları optimizasyondan daha çok içeriğin kalitesiyle ilgilendi. Dolayısıyla asıl odak noktanız her zaman web sitenizin içeriği olsun. Anahtar kelimeleri gözlemleyin, sitenizin istatistiklerini kontrol edin ve düzenli olarak özgün içerik üretin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
2017-seo-teknikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir