Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Gabe Newell Konuştu: Half-Life 3 mü Geliyor?

Gabe Newell Konuştu: Half-Life 3 mü Geliyor?

Reddit’te kullanıcılarla düzenlenen Ask Me Anything (AMA) oturumunda, Valve kurucusu Gabe Newell, bazı açıklamalarda bulundu ve firmanın Half-Life – Portal evreninde geçen yeni bir tek kişilik oyun üstünde çalıştığını itiraf etti.

Gabe Newell’a bir kullanıcı yeni oyun hakkında soru sorarken, Newell ‘Evet’ yanıtını verdi fakat ayrıntılı bilgi vermekten kaçındı. Daha sonra yine bir kullanıcı ‘Yeni oyunun Half-Life veya Portal evreninde geçme şansı var mı?’ şeklinde soru sorarken, Gabe Newell ‘Evet’ yanıtını verdi. Tabii tekrar ayrıntı yoktu!

Her ne kadar bu kesin bir yanıt olmasa da, Valve tarafından yeni yapılacak oyunun Half Life veya Portal evreninde geçme şansı bulunuyor. Valve firması projeleri hakkında bugüne kadar hiçbir zaman açık sözlü olmadı ve bugünlük de Gabe Newell sessiz kalmayı tercih etti.

Bilindiği gibi, Half-Life 2 neredeyse 13 yıl önce satışa sunuldu fakat serinin hayranları hâlâ devam oyununu bekliyor, Half-Life 3 adını duyunca heyecanlanıyor. Buna rağmen yeni oyun muhtemelen Half-Life 3 olmayacak çünkü gelen benzer bir soruya, Gabe Newell ‘3 rakamını telafuz etmeyin’ şeklinde yanıt verdi.

Bakalım Valve’in sıradaki oyun projesi ne olacak?

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi ve Özellikleri başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi ve Samsung Galaxy S8 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ