Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Surface Pro 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Surface Pro 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Surface Pro 4’ün yakaladığı başarıdan sonra, Microsoft’un yeni Surface Pro 5’i çıkaracağına dair internette söylentiler dolaşmaya başladı bile. Yeni Surface Pro tableti olacak olan modelin çıkış tarihi ise kesin olmasa da, önümüzdeki aylara işaret ediyor.

Surface Pro 5 Çıkış Tarihi
Surface Pro 5’in yeni Intel Kaby Lake işlemciyle birlikte Mart ayında açıklanması beklenirken, cihazın fiyatına dair de çeşitli dedikodular var. Aslına bakarsanız, Surface tabletlerin fiyatları yıldan yıla değişiyor ve Surface Pro 5’in de ortalama 900 Dolar’dan satılması bekleniyor. Elbette Türkiye’deki dijital ürün vergilerinin yüksekliğini de hesaba katarsak, burada çok daha pahalı bir satış rakamıyla karşılaşmamız olası.

Yine bir Surface Pen adlı stylusla satılmasını beklediğimiz Surface Pro 4, bazı yazılım sorunları bir yana, oldukça başarılı bir cihazdı. Fakat yine de yeni tabletten bazı beklentiler var.

Surface Pro 4’ün batarya ömrü kötü olmasa da, çok da iyi değildi ve Surface Pro 5’te iyileştirmeler yapılması cihaza büyük bir artı katacaktır. Surface Pro 4, yaklaşık video oynatıldığı zaman yaklaşık 5.5 saat kadar dayanıyordu. Aynı zamanda yeni tablet modelinin ekran çözünürlüğü artırılıp, renklerde de keskinliğe gidilirse Surface Pro 5 çok daha başarılı olabilir.

Son olarak USB-C desteği sağlaması hâlinde kusursuz olacağını tahmin ettiğimiz Surface Pro 5 tableti, muhtemelen birkaç ay içinde karşımıza çıkacak. Tablet hakkında elimizde olan bilgiler ise maalesef şimdilik bu kadarıyla kısıtlı.

Bir önceki yazımız olan Gabe Newell Konuştu: Half-Life 3 mü Geliyor? başlıklı makalemizde Half-Life 3, Half-Life 3 çıkış tarihi ve reddit gabe newell hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ