Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

2016’nın En Çok Oynanan Mobil Oyunları

2016’nın En Çok Oynanan Mobil Oyunları

Bu sene de yine mobil oyunlar geliştiricilere epey para kazandırdı ve Apple’ın App Store’uyla Google Play Store’da elde edilen gelirin yüzde 80-90’lık kısmı oyunlardan elde edildi.

2015 ile 2016 kıyaslandığında, son çeyreklik dönemde yüzde 70 net gelir artışı yaşandı. Geliştiriciler neredeyse 7.5 milyar dolarlık gelir elde ederken, Sensor Tower yeni araştırma raporlarını yayınladı. Buna göre 2016 yılının mobil oyun istatistikleri yayınlandı.

Tabii ki 2016’nın en çok oynanan oyunlarını tahmin etmek zor değil. Eğer mağara benzeri bir yerde yaşamıyorsanız, yılın en çok indirilen oyununun Pokemon GO olduğunu da bilirsiniz. Dünya mobil oyun tarihinin en büyük çıkışını yapan Pokemon Go, kısa sürede büyük ilgi çekmişti ve geliştirici firma Niantic’i de zengin etmişti. İstatistiklere baktığımızda da hem App Store’da, hem de Google Play Store’da zirvedeki oyunun Pokemon Go olduğunu görüyoruz.

Genel olarak bakıldığında ise geçtiğimiz yılın en çok oynanan oyunları şunlar oldu:

1. Pokemon GO
2. Piano Tiles 2
3. Subway Surfers
4. slither.io
5. My Talking Tom
6. Clash Royale
7. Candy Crush Saga
8. Color Switch Saga
9. Clash of Clans
10. Traffic Rider

Bir önceki yazımız olan Gabe Newell Konuştu: Half-Life 3 mü Geliyor? başlıklı makalemizde Half-Life 3, Half-Life 3 çıkış tarihi ve reddit gabe newell hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ