Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Youtube’da İzlenmeyi Arttırma Nasıl Yapılır?

Youtube’da İzlenmeyi Arttırma Nasıl Yapılır?

Durup dururken aklınıza bir fikir geldi ve karşınıza alıp kamerayı kafanızdakileri videoya çektiniz. Çünkü artık biliyorsunuz ki Youtube izlenme sayılarına ulaşabilmek artık daha kolay.  Hatta çektiğiniz videoya kendiniz bile gülüyorsunuz. İzlediğiniz görüntü sizi bu sene en çok izlenenler arasına sokacağından şüpheniz bile yok. Üstelik videonuzu arkadaşlarınıza da seyrettirdiniz ve onlarda çok beğendi.  Şimdi artık kritik zaman başladı ve videonuzu Youtube’ye koymaya karar verdiniz.  İlk yapmanız gereken şey videonuzu Facebook aracılığı ile arkadaşlarınıza duyurma. Arkadaşlarınızdan videonuzu paylaşması için destek isteyebilirsiniz hiçbirisinin kıracağını da düşünmüyorum. Dolayısıyla artık birazcık kitle edindiniz demektir. Şimdi sizin de videonuzu farklı platformlarda paylaşmanız gerekiyor. Çünkü ondan sonra bir bekleme aşamasına gireceksiniz. Tahmin ediyorum ki hani yukarıda bahsettiğim kendi videonuzu izlerken kendiniz de gülüyordunuz ya artık onu görmek istemeyeceksiniz çünkü ondan artık nefret ediyorsunuz.

Tahmin edebiliyorum bu şekilde bir durumla karşılaşmak üzüntü verici ama biz isterseniz bunu teknik olarak nasıl izlenmesini artıracağınızdan bahsedelim.

Video Çevresine Hatırlatmalar

Şimdi sanırım hepimiz video izlerken sağdan soldan çıkan bir şeyler görüyoruz ve reklam zannederek kapatıyoruz ya işte onlar aslında izlenme sayılarını artıracak olan önemli araçlar. Bu bağlantılar diğer videolarınızla bağlantı kurulmasını sağlayacak ve hatta üye ol beni takip et gibi butonlar size daha fazla üye kazandıracak.

Playlist

Playlist birbiri ardına gösterilecek olan videoların listesidir. Ve siz bir playlist oluşturduğunuz da arama motorunda da videolarınız ayrı ayrı görüntülenecektir. Yani bir videonuzu izleyen bir kişi diğer videolarınızı da izleyebilir.

Üyelik

Üyelik en iyi izlenme sayısını artıracak yöntemlerin başında gelir. Dolayısıyla kanalınıza daima yeni üyeler katmaya çalışmalısınız. Üyelerinizi Youtube ana sayfalarında sizin videolarınız görüntülenecektir.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayardan İnstagram’ a Fotoğraf Yükleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ