Youtube Seo Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Seo

Youtube Seo Nasıl Yapılır?

0

Günümüzün en popüler sosyal ağlarından biri olan Youtube, aslında birçok siteyi yerinden edebilecek bir potansiyele sahip. Çünkü artık insanlar bir bilgiye ulaşmak istediklerinde artık yazıları okumak zaman kaybı olarak geliyor. Çünkü bir olayı dinlemek veya görsel olarak görmek zihinde daha kalıcı olurken, gereksiz bilgilerden kaçınıldığı için saf bilgiye ulaşımı daha da kolaylaştırıyor.

Ayrıca youtube üzerinde para kazanma seçeneğinin aktif olması ile beraber birçok kişi videolar çekip hazırlamaya ve youtube sitesine yüklemeye başladılar. Durum böyle olunca her videoya ait farklı kişiler tarafından aynı başlıklı videolardan onlarca yüklenmektedir. Bu kadar çok fazla yüklenilen videolar arasında ön plana çıkmak oldukça zor ve önemlidir. Bu yüzden birçok kişi Youtube Seo yöntemleri uygulamaktadır. Sizde bu konuyu merak ediyorsanız ve nasıl uygulanır diyorsanız önerilerimizi göz önünde bulundurun.

Başlık Seçimi

Videolarınızı yükledikten sonra başlığı oldukça etkili ve çarpıcı seçin. Örneğin sivilceler ile ilgili bir video yüklediniz. Sivilce Problemleri tarzı bir başlık yerine Sivilce İle Mücadele Etmenin 5 Çarpıcı Yolu gibi bir başlık atarsanız hem bu konu ile ilgili kitleye hitap etmiş olursunuz, hem de başlığınız özgün ve çarpıcı olur.

Açıklama Kısmı

Videonuza açıklama yazarken, video içeriği ile ilgili düzgün bir makale hazırlayın. Makalenin son kısmında ise kendinize ait sosyal medya hesaplarınızı paylaşabilirsiniz. Bunun dışında makale içerisinde anahtar kelimelerinizi cümleye uygun yazmaya çalışın.

Etiketler Kısmı

Videonuza ekleyeceğiniz etiketler konu ile alakalı olmalıdır. Video ile alakası olmayan etiketleri eklemeyin. Tespit edildiği zaman kanalınız ceza alması çok büyük ihtimaldir.

Sosyal Medya

Sosyal ağlar üzerinde videonuz içeriği ile ilgilenebilecek kişilere video linki dağıtımı yaparak paylaşım yapabilirsiniz. Böylece izlenilen bir video olduğu için ön plana çıkacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir