Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Yerel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

  • 30 Mart 2018
  • 426 kez görüntülendi.
Yerel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motorları internette arama yapıldığı anda bir takım kriterleri ön planda tutar çünkü içeriklerin kullanıcıların işine yaraması ve kullanıcının da aradığını bulmasını ister. Bunun için SEO çalışması internet üzerinde olan her site için olmazsa olmaz olarak kabul edilmiştir. SEO çalışması da yapılırken arama motorlarının istediği bu kriterleri göz önünde bulundurmak zorundadır. Ancak burada bir SEO çalışmasından bahsedebilmemiz için çemberinde biraz daraltılması gerekir. Aksi takdirde geniş bir alanda yapılan SEO çalışmasının maliyeti daha yüksek olacaktır. Burada çemberin daraltılması işlemi ise yerel SEO çalışmasından geçmektedir.

Yerel SEO yaptırdığınız da bulunduğunuz şehirde ya da o bölgedeki müşteri ya da kullanıcı kitlesine daha kolay erişebilirsiniz. Bunu da bir açıklama yapacak olursak şu şekilde belirtebiliriz.  Ankara’da hizmet veren bir temizlik firmasısınız diyelim siz hizmetlerinizi insanlara tanıtırken genel anlamda bir anlatım ya da reklam çalışması yapmamanız gerekiyor. Yani yapacağınız çalışmanın daha çok Ankara’yı kapsaması gerekli. Bu sayede hem kitlenize hitap etmiş olursunuz hem de maliyet açısından bu biraz daha düşük olacaktır. Yerel SEO çalışması yaparken de sitenizin içinde ve de dışında bir takım çalışmaların yapılması şarttır. Öncelikli olarak sitenizin içindeki anahtar kelimeler, sitenizin titlesi, description ayarları gibi her bölümde Ankara temizlik kelimesinin girilmiş olması gerekir. Daha sonrasında ise içerik bölümünde artık bu anahtar kelimenize göre bir yönlendirme yapabilirsiniz.

İnternet siteniz için backlink çalışması yapılacaksa mutlaka Ankara’ya dair olanların tercih edilmesi önemlidir. Örneğin Ankara haber sitelerini burada örnek olarak gösterebiliriz. Bunu yaparken de mutlaka planlı bir şekilde hareket edilmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan Trustrank Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ