Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Startup Booster İle Windows Daha Hızlı Başlasın

Startup Booster İle Windows Daha Hızlı Başlasın

Startup Booster isimli program sayesinde, Windows’unuzun açılışı esnasında otomatik olarak açılmakta olan ve ağırlık yaratan tüm programlardan kurtulun.

Windows başlarken bazı programları kendiliğinden başlatır. Bu programlar arasında, işletim sisteminin ihtiyaç duyduğu kendi uygulamalarının yanı sıra antivirüs, mesajlaşma programı, fare ve webcam sürücüleri, araç çubukları vb. yazılımlar da bulunur. Bu programların bazılar sisteme kurulduğunda kendilerini sistemle beraber başlatacak hâle getirebiliyorlar. Söz konusu olan antivirüs yazılımı olunca bu gereklidir ama aynı şey diğer pek çok uygulama için geçerli değildir. Sistemle beraber başlayan programlar -özellikle sayıları zamanla arttıkça- bilgisayarın başlama süresini uzatırlar. Hemen telaşa kapılmayın çünkü yardımınıza Startup Booster isimli harika bir program yetişiyor. Startup Booster sayesinde bilgisayarınızla beraber başlayan programlar üzerinde tam denetim sahibi oluyorsunuz. Bu programları isterseniz değiştirebiliyor, kaldırabiliyor ve bu değişiklikleri geri alabiliyorsunuz. Bilhassa son saydığımız, bir şeyler ters gitmeye başladığında çok faydalı bir yardımcı özellik oluveriyor. Yani bu programı çekinmeden kullanabilirsiniz.

Nasıl kullanabilirim?

Adım 1 : Programı kurun

Startup Booster kurulumunun son aşamasında karşınıza bir ekran belirecektir. Penceredeki iki kutunun da işaretlendiğinden emin olun. Finish’e tıkladığınızda internet üzerinden kayıt sayfası açılacak. Adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi yazın. Birkaç dakika içinde onay linki içeren bir e-posta alacaksınız. Linke tıklayın.

Adım 2 : Anahtarı girin

Anahtarı girin E -posta adresinize ürün anahtarınız gelecek. Uygulamayı başlatın ve Startup Booster’ın ana ekranından Register menüsüne girin, “Enter key” komutunu seçin ve boş alana ürün kodunuzu yapıştırın. Böylece uygulamayı doğrulamış olacaksınız ve sınırlı demo sürümünün yerine tam sürüm özelliklerine erişeceksiniz.

Adım 3 : Bir kaydı silmek

Bir kaydı silmek Startup Booster, bilgisayarınızla beraber başlayan uygulamaların eksiksiz bir listesini sunuyor. Tanımadıklarınız hakkında bilgi almanın en kolay yolu isimlerini internette aramak. Eğer ki aramalarınızdan sonra bu programın sizin işinize yaramadığınızı düşünürseniz, programın üzerine gelerek “Delete entry” seçeneği tıklayarak bu programdan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sabit Diskinizi Koruyun: Macrium Reflect başlıklı makalemizde Macrium Reflect, Sabit disk koruma ve Windows hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ