Sony Playstation 5 Bulut Teknolojisi ile Üretilebilir
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Sony Playstation 5 Bulut Teknolojisi ile Üretilebilir

2

Sony Playstation 5 modeli ile alakalı olarak internet üzerinde yeni dedikoduların yayılmaya başlaması ile birlikte sektörün önde gelen bu firmasının daha yeni ürünlerini tanımaya fırsat bulmadan oyun konsolu ile dolu hale gelen gündemi sizler için takip ediyoruz. Dünyanın en başarılı ve profesyonel oyun konsolu olarak dikkat çeken Playstation, son sürümü ile birlikte çok geniş kitlelerce kullanılmaya başlandı. Satış rakamları anlamında son birkaç senenin rekorunu egale eden marka, yeni ürünü ile alakalı olarak çalışmalara başladı bile.

Sony Playstation 5 sürümü ile alakalı olarak şirketin en yetkili ağzından konu ile alakalı açıklamalar geldi ve konsolou merak ile bekleyen insanlara da aslında bir nevi gerekli bilgiler de aktif bir şekilde sunuldu. Ülkemizin en çok tercih edilen oyun konsolunun bir yeni sürümünün daha geliştirileceği resmi ağızlardan açıklandı ancak bu oyun konsolunun ne gibi özellikler ile geleceği ve bulut teknolojisinin kullanılıp kullanılmayacağı ile alakalı olarak da hala soru işaretleri mevcut denebilir.

Sony Playstation 5
Sony Playstation 5

Sony Computer alanının başkanlık görevini yürüten ve bu anlamda ilk resmi açıklamayı yapan Masayasu İto; “Kuşkusuz ki PS5 sürümü geliştireceğiz. Yeni sürümleri araya mesafe koyarak sevenlerimize sunuyoruz. Ancak yeni teknolojimizin fiziksel olarak üretilmesinden ziyade bulut teknolojisi üzerinde kullanmak gibi bir unsur kafamızda şekillendi. Bunun için henüz tam karar verilmesi ancak görüşmeler kısa zaman içerisinde sonuçlanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Kısacası fiziksel bir konsoldan ziyade artık bulut üzerinde çok farklı bir oyun deneyimi yaşamak mümkün olacak. Ancak bulut üzerinde bu sistemin nasıl kullanılacağı ile alakalı olarak net bilgileri verebilmek için resmi açıklamaları beklememiz gerekecek. Bu anlamda yorum yapmak ve akıl yürütmek şu aşamada son derece mantıksız olabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 24 Aralık 2014

  Bulut teknolojisinde geç bile kalmışlar ancak Türkiye internet altyapısı ile bulut teknolojisini verimli kullanmak imkansız.

 2. Bence geç bile kaldı teknoloi artık buluttayken oyunları hala cd ortamında almak bence eski teknoloji umarım 5 de bu özellik gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir