Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Sony Playstation 5 Bulut Teknolojisi ile Üretilebilir

Sony Playstation 5 Bulut Teknolojisi ile Üretilebilir

Sony Playstation 5 modeli ile alakalı olarak internet üzerinde yeni dedikoduların yayılmaya başlaması ile birlikte sektörün önde gelen bu firmasının daha yeni ürünlerini tanımaya fırsat bulmadan oyun konsolu ile dolu hale gelen gündemi sizler için takip ediyoruz. Dünyanın en başarılı ve profesyonel oyun konsolu olarak dikkat çeken Playstation, son sürümü ile birlikte çok geniş kitlelerce kullanılmaya başlandı. Satış rakamları anlamında son birkaç senenin rekorunu egale eden marka, yeni ürünü ile alakalı olarak çalışmalara başladı bile.

Sony Playstation 5 sürümü ile alakalı olarak şirketin en yetkili ağzından konu ile alakalı açıklamalar geldi ve konsolou merak ile bekleyen insanlara da aslında bir nevi gerekli bilgiler de aktif bir şekilde sunuldu. Ülkemizin en çok tercih edilen oyun konsolunun bir yeni sürümünün daha geliştirileceği resmi ağızlardan açıklandı ancak bu oyun konsolunun ne gibi özellikler ile geleceği ve bulut teknolojisinin kullanılıp kullanılmayacağı ile alakalı olarak da hala soru işaretleri mevcut denebilir.

Sony Playstation 5

Sony Playstation 5

Sony Computer alanının başkanlık görevini yürüten ve bu anlamda ilk resmi açıklamayı yapan Masayasu İto; “Kuşkusuz ki PS5 sürümü geliştireceğiz. Yeni sürümleri araya mesafe koyarak sevenlerimize sunuyoruz. Ancak yeni teknolojimizin fiziksel olarak üretilmesinden ziyade bulut teknolojisi üzerinde kullanmak gibi bir unsur kafamızda şekillendi. Bunun için henüz tam karar verilmesi ancak görüşmeler kısa zaman içerisinde sonuçlanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Kısacası fiziksel bir konsoldan ziyade artık bulut üzerinde çok farklı bir oyun deneyimi yaşamak mümkün olacak. Ancak bulut üzerinde bu sistemin nasıl kullanılacağı ile alakalı olarak net bilgileri verebilmek için resmi açıklamaları beklememiz gerekecek. Bu anlamda yorum yapmak ve akıl yürütmek şu aşamada son derece mantıksız olabilir.

Bir önceki yazımız olan 7 İnç Telefon Blu Studio 7.0 başlıklı makalemizde blu studio 7.0 ve blu studio 7.0 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. İbrahim Pekerci dedi ki:

    Bulut teknolojisinde geç bile kalmışlar ancak Türkiye internet altyapısı ile bulut teknolojisini verimli kullanmak imkansız.

  2. Mert dedi ki:

    Bence geç bile kaldı teknoloi artık buluttayken oyunları hala cd ortamında almak bence eski teknoloji umarım 5 de bu özellik gelir.

BİR YORUM YAZ