SONY 4K Güvenlik Kameralarıyla Çığır Açıyor!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

SONY 4K Güvenlik Kameralarıyla Çığır Açıyor!

0

Teknoloji denildiğinde ilk aklımıza gelen isimlerden birisi kuşkusuz Sony’dir. Sony resmi olarak eşsiz özelliklere sahip olan güvenlik kamerası Alpha SNC-VB770 ‘i duyurdu. 4K çözünürlüğe sahip olan bu kameranın özellikleri ise takdir edilecek kadar güzel bir boyutta.

Sony markasının yıldız haline gelen Alpha serisinin SNC-VB770 modelinin kuşkusuz en iyi özelliği değiştirilebilir lenslere sahip olmasıdır. 12.2 megapiksel çözünürlük ile kayıt yapabilen bu cihazın kare sensör ile gelecek bir nesil olduğu belirtildi. 30 kare/ saniye hızında olan ve 4K video kaydı ile herhangi bir çektiği fotoğrafı 4 farklı noktadan 640 x 480 piksel olarak yakalayabilen eşsiz bir ürün. Üzerinde entegre halinde olan LCD ekranı sayesinde fotoğrafları çekildi an görebilmek mümkün.

sony-4k-1428665086 (1)Özellikler elbette bu kadarıyla sınırlı değil! Aynasız kamera olarak tanıtılan Sony’nin yeni aile ferdi 0.004 lümen parlaklığınıda 4K ya yansıtıyor. En karanlık noktalarda bile gündüz gibi çekim yapabiliyor. Kameranın üzerinde bulun wireless modülü sayesinde kablosuz bağlanılabiliyor. En etkin özelliği ise çekilen fotoğrafları veya video kayıtlarını mobil cihazlar üzerinden uzaktan kontrol imkanı veriyor. Wi fi sıkıntısı olabileceğinden durum ciddiye alınıp kameraya birde ethernet portu dahil edilmiş.

Sony’nin üretmiş olduğu bu güvenlik kamerasının bu kadar işlevselliğinin yüksek olması akıllara direk acaba ne kadar bir fiyat çıkacak şeklinde olması gayet normal. Bu kadar ciddi bir ürünün fiyatı maalesef biraz tuzlu olduğundan, kamu kuruluşları ve para kazanan özel sektörlerin tercih etmesi gayet normal. Kameranın kitsiz fiyatının 7500 dolar olarak yer tutacağı belirtildi. Bu cihaza lens takmak isterseniz 35mm lik bir lensin fiyatı ise 1600 dolar tutarında. Sony bu ürünü şimdilik Japonya’da piyasaya sürecek. İlerleyen zamanda ise Türkiye piyasasında yerini alması bekleniyor. Elbette bu biraz zaman alacaktır.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir