Oyunlar İçin “Akıllı Yüzük” Yolda
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Oyunlar İçin “Akıllı Yüzük” Yolda

0

Oyunlar için özel bir şekilde tasarıma uğramış olan bu yüzük, oyuncuların el hareketlerinin oyun platformuna aktarılmasını sağlayacak ve daha da güzel bir oyun konforu sunacağa benziyor. Oyun sektörü milyonlarca üyesi olan bir sektördür. Oyun konsollarının çıkma amacı olan ve belki de bilgisayarların gelişimini tamamen hızlandırmış olan bu farklı unsur, her geçen gün teknolojinin gelişmesi ve yeni ürünlerin meydana çıkması ile daha da iyi bir hale gelmektedir. Oculus Rift ve Kinect gibi cihazların örnek verilebileceği, gelişen teknoloji beraberinde karşımıza çıkan bu tarz ürünler, oyun oynayan kişinin oyun üzerinde çok daha iyi ve çok daha konforlu bir kontrol kurmasını sağlamaktadır.

Oyunun Gerçekçiliğini Arttırıyor!

Oyunun gerçekçiliğini de arttırmakta ve bu saye de yaşanan zevki de iki katına çıkarmaktadır. Yani bu demek oluyor ki yeni çıkan ve kişinin el hareketlerini yakalaması amacı ile yapılmış olan “Talon” isminde ki akıllı yüzük sayesinde oyun zevkimiz tamamen artacak. Talon akıllı yüzüğün yapım bütçesi nedir? Bu yüzük Titanium Falcon ismindeki bir şirket tarafınca, tamamen hayranlarından gelen 300.000$ tutarındaki bir bağış ile üretilmiştir. Bu cihaz 9-axis hareket sensörü kullanmakta ve birlikte kullanılacağı cihazlara da oldukça düşük enerji kullanmakta olan Bluetooth bağlantısı sayesinde bağlanmaktadır. Ayrıca telefon, akıllı televizyon, tablet, PC/MAC ve VR headset ile tamamen uyumlu olan Talon, ana olarak Kinect gibi hareket sensörleri kullanmakta olan oyunlarda kullanılabilmesi amacı ile üretilmiştir.

Kalınlığı Sadece 3.8mm!

Sadece 3.8mm kalınlıkta olan bu yüzük, yarış oyunlarının, silah oyunlarının ve daha birçok farklı kategorilerdeki oyunların aralarında bulunmuş olduğu neredeyse her türlü oyun ile uyumludur. Talon yüzüğü satış fiyatı ne kadar olacak? Titanium’un kurucusu olan Guo Juoan:” Şu an oyunseverler hareket bağlantılı bir oyun oynayabilmek istediklerinde Televizyonlar, Wii, Xbox ve Kinect gibi çok aşırı pahalı şeyler almak zorunda kalmaktadırlar. Fakat Talon bu algıyı tamamen değiştirecek ve oyun sektörüne oldukça yeni bir moda getirecek” gibi cümleler kurmuştur. Guo Juan, Talon’un 100$’ı aşmayacak bir fiyat üzerinden insanlara satılacağını da beliertmiştir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir