Oyun Platformları Nedir?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Oyun Platformları Nedir?

0

Valve şirketi tarafından tasarlanmış olan bir dijital dağıtım platformu bu platformun amacı ise insanların buradan oyun satabiliyor, oynayabiliyor ya da oluşturabiliyor olmasıdır. Özellikle gençler burada arkadaşlarıyla birlikte oyun oynuyor olması da üye olmalarına neden oluyor. Platform üyeliği ücretsizdir ve rahat kullanımı vardır. Hızlı bir erişim ve vitrin bildirimi sayesinde kesintisiz olarak iletişim halinde olabilirler. Bilgisayar kullanıcılarının bilmiş oldukları bir gerçek vardır PC oyunları korsan kullanımlara yatkındı. Eskiden yalnızca mağazalarda ambalajlı olan bu ürünler fiziksel donanımlarının mağazalara yayılmaları vakit alabiliyordu. Platformlar ise bunu ortadan kaldırarak oyunların dijital ortamda satılmasını da kolaylaştırmış oldu. Günümüzde bu şekilde farklı platformları görebiliyoruz ve öyle ki her şey için farklı platformlar oluşturulmuş durumda.

digitl platform

Nasıl üye olunur?

Bu platformlara üyelik ücretsizdir bunun içinde çok talep edilir. Üyelik oluştururken ise kayıt formunu doldurmak yeterli oluyor. Size gönderilen doğrulama mesajını karşıladıktan sonra artık üyeliğiniz gerçekleştirilmiş ve istediğiniz oyunlar hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Kısacası şunu söyleyebiliriz ki insanlar eskiden farklı alanlarda gruplaşırken bugün geldiğimiz noktada dijital dünyadaki gruplaşmalar bu tür platformlar üzerinden oluyor ve bunun içinde pek çok kişi platformlara kayıt olmuş durumda.

Genel olarak oyunlara baktığımızda ise artık neredeyse film tadındalar ve çok rahat bir şekilde erişim sağlanabiliyorlar. Alacağınız ya da online olarak girebileceğiniz bir oyunda gönlünüzce güzel zamanlar geçirebiliyorsunuz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir