Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Mark Zuckerberg Bedava İnternet Projesi Yayılıyor

Mark Zuckerberg Bedava İnternet Projesi Yayılıyor

Mark Zuckerberg, kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmiş olduğu Internet.org projesi ile internet gündemine bomba gibi düştü. Bildiğimiz gibi bizler sorunsuz bir şekilde internet kullanabilme ya da telekomünikasyon imkanlarından faydalanabilme şansına sahip durumdayız. Hal böyle olunca bizim asıl ilgilenmemiz gereken nokta bu teknolojilere ulaşamayan insanların ulaşmasına yardımcı olmak diye düşünenler var. Facebook şirketinin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, büyük bir sosyal sorumluluk projesinin altına imza attı.

Bedava internet projesi ile bilinen ancak birçok kesimin yanlış anladığı bu proje tamamen sosyal sorumluluk anlamına geliyor. Bu proje ile alakalı olarak her geçen gün çok daha farklı yorumlar yapılıyor. Üçüncü dünya ülkeleri, bildiğimiz gibi teknolojiden uzak yaşıyorlar çünkü bu ülkelerde internet yok. Akıllı teknolojiler her ne kadar gitmiş olsa da internetin olmaması birçok farklı anlamda dünya nimetlerinden geri kaldıkları anlamına geliyor.

Internet.org Projesi

Internet.org Projesi

Zuckerberg, dünyayı olumlu yönde teşvik edebilecek yeni bir projenin altına imza attı. Üçüncü dünya ülkelerine ücretsiz internet için atılımlar yapan ve Gana, Zambiya, Kolombiya ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok ülkeye şimdiden internetin gitmesini sağlayan Zuckerberg, projeleri bizzat kendisi yönettiğinden ve başında durduğundan dolayı işleyişte herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Kısa bir süre içerisinde bu konu ile alakalı olarak atılımlarını daha hızlı bir şekilde yükselten Zuckerberg, internet kullanmamış olan tüm ülkelere bu hizmetin gitmesini sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan WhatSim ile Whatsapp'ta İnternetsiz Görüşme Dönemi Başlıyor başlıklı makalemizde whatsapp, whatsim ve whatsim ne işe yarayacak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Halit dedi ki:

    Bedava internet kulağa çok hoş geliyor. Teknoloji çağındayken internete para ödemeyi geçin biz sınırlı kullanıyoruz

BİR YORUM YAZ