Mark Zuckerberg Bedava İnternet Projesi Yayılıyor
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Mark Zuckerberg Bedava İnternet Projesi Yayılıyor

1

Mark Zuckerberg, kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmiş olduğu Internet.org projesi ile internet gündemine bomba gibi düştü. Bildiğimiz gibi bizler sorunsuz bir şekilde internet kullanabilme ya da telekomünikasyon imkanlarından faydalanabilme şansına sahip durumdayız. Hal böyle olunca bizim asıl ilgilenmemiz gereken nokta bu teknolojilere ulaşamayan insanların ulaşmasına yardımcı olmak diye düşünenler var. Facebook şirketinin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, büyük bir sosyal sorumluluk projesinin altına imza attı.

Bedava internet projesi ile bilinen ancak birçok kesimin yanlış anladığı bu proje tamamen sosyal sorumluluk anlamına geliyor. Bu proje ile alakalı olarak her geçen gün çok daha farklı yorumlar yapılıyor. Üçüncü dünya ülkeleri, bildiğimiz gibi teknolojiden uzak yaşıyorlar çünkü bu ülkelerde internet yok. Akıllı teknolojiler her ne kadar gitmiş olsa da internetin olmaması birçok farklı anlamda dünya nimetlerinden geri kaldıkları anlamına geliyor.

Internet.org Projesi
Internet.org Projesi

Zuckerberg, dünyayı olumlu yönde teşvik edebilecek yeni bir projenin altına imza attı. Üçüncü dünya ülkelerine ücretsiz internet için atılımlar yapan ve Gana, Zambiya, Kolombiya ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok ülkeye şimdiden internetin gitmesini sağlayan Zuckerberg, projeleri bizzat kendisi yönettiğinden ve başında durduğundan dolayı işleyişte herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Kısa bir süre içerisinde bu konu ile alakalı olarak atılımlarını daha hızlı bir şekilde yükselten Zuckerberg, internet kullanmamış olan tüm ülkelere bu hizmetin gitmesini sağlayacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Bedava internet kulağa çok hoş geliyor. Teknoloji çağındayken internete para ödemeyi geçin biz sınırlı kullanıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir