iPhone 7 Bambaşka Özelliklerle Geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

iPhone 7 Bambaşka Özelliklerle Geliyor!

0

Su geçirmez akıllı telefonla daha önce Sony Xperia Z serisi sayesinde tanışmıştık. Böylece su geçirmez telefonlar uzun zamandır hayatımızdaki yerini koruyor. İlk defa Sony Xperia Z ile gördüğümüz bu özellik tasarım konusunda da oldukça dikkat çekiciydi. Su geçirmezlik özelliği, akıllı telefonlar piyasaya sürülmeden önce gündeme geliyor ve son dönemlerde daha fazla konuşuluyor. Sony Xperia ile su geçirmezlik özelliğini getirdi ama bu konuda oldukça sorunu vardı. Kullanıcılar suya mı yoksa damlamaya mı dayanıklı olduğunu bir türlü idrak edemedi. Çoğu zaman akıllı telefonlar garanti kapsamı dışında kaldı ve telefonuyla havuzda fotoğraf çekim keyfi yapanlar arıza sebebiyle hayal kırıklığına uğradı. Bu tür olaylardan sonra ise garanti koşullarına havuzda kullanmayın, tuzlu su farklı etkiler gösterir şeklinde ibareler koyularak özellik amacından saptırıldı.

Bu konuya son noktayı Apple koydu. Geçtiğimiz günlerde piyasaya yeni akıllı telefonu iPhone 6S ‘ i süren Apple yeni bir hamlesiyle kullanıcıları etkilemeyi başardı. Apple’a yakın kaynaklardan alınan haberlere göre iPhone 6S ‘den sonra çıkacak olan iPhone 7 ‘nin su geçirmez olması planlanıyor. Ayrıca toz geçirmeyen bir yapıya sahip olacağı söylentiler arasında. Apple iPhone 7’de özel bir izolasyon şekli kullanacak. Bu yeni ve Apple’a özgü izolasyon ile telefon su ve toz geçirmeyen bir yapıya sahip olacak.

Her geçen zaman piyasaya farklı özellik haberleriyle çıkan Apple kullanıcıları mutlu ediyor. Apple’ın yeni telefonu İphone 6S’te maalesef su ve toz geçirmezlik özelliği bulunmuyor. Apple’ın neden piyasaya sürdüğü telefonunda bu özelliği kullanmadığı ise merak konusu. Apple her ne kadar kullanıcıları mutlu etmeye yönelik özellikleri piyasaya sürse de bazı kullanıcıların toz ve su geçirmezlik özelliğini beğenmeyeceği de aşikâr.. İphone kullanıcıları piyasada satılan su geçirmez kılıfları kullanarak bu özelliğe orijinal bir şekilde olmasa da sahip olabiliyorlardı. İşte bu yüzden Apple’ın iPhone 7 ‘de kullanacağı toz ve su geçirmezlik özelliği bazı kullanıcılar için sadece ekstra bir masrafı ifade ediyor. iPhone 7 ‘nin piyasaya çıkan bütün iPhone’lar gibi 3 bin ile 4 bin civarı fiyat ile piyasaya sürüleceğini düşünürsek bu özelliğin fiyatı ne kadar arttıracağı ve iPhone 7’ye ne kadar fiyat biçileceği bir diğer merak konusu. Peki iPhone 7’nin diğer özellikleri ne olacak?

iPhone 7, 4 inçlik yeni ekran, safir kristal cam ekran, wireless üzerinden kablosuz şarj, geliştirilmiş ve uzatılmış pil ömrü, muhteşem ekran çözünürlüğü ve force özellikli dokunmatik ekranıyla geliyor.

iPhone 7 ‘nin yaz aylarına doğru çıkması bekleniyor. Merakla bekliyoruz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir