Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

HTC Battı Batıyor! ”Başarısız Olduk”

HTC , bu hafta bir bildirin yayınlayarak şirketin en son finansal durumunu rapor etti. Fazlasıyla iç karartıcı bir durum söz konusu olan dünya devi firma için sıkıntılı günler diyebilmek mümkün.

HTC Battı Batıyor! ”Başarısız Olduk”

HTC , bu hafta bir bildiri yayınlayarak şirketin en son finansal durumunu rapor etti. Fazlasıyla iç karartıcı bir durum söz konusu olan Dünya devi firma için sıkıntılı günler diyebilmek mümkün.

Bir önceki çeyrekte %20 gibi bir oranla gelir artışı sağlayan firma, 3.4 milyar twd yani yaklaşık olarak 101 milyon Amerikan doları zarar bildirdi. Önceki çeyrek periyotlara bakıldığında ise bu peşpeşe zarar bildirdiği 3. çeyrek. Fakat Tayvanlı dev, yapılan basın açıklamasında gayet ciddi ve cesaret dolu görüntü sergiledi. ”Desire serisi akıllı telefonlarla momentum yakalandığını” ayrıca ‘ekim ayında yayımlanan özel Android HTC one A9 telefonunun Asya, ABD ve Avrupa ülkelerinde oldukça iyi karşılandığını” aktardılar. Şaşırtıcı bir durumda HTC, One A9’un sorunlu ABD durumundan bahsetmedi. Dağıtımlarda yaşanan gecikmeler ve bazı modellere ulaşmanın karmaşıklığı söz konusuydu.

Basın bildirisi HTC’nin yaklaşık olarak bir yıl kadar önce piyasaya sürülen One M9′dan da hiç bahseymiyordu. TNW ‘nin raporuna göre firma CEO’su HuiMing Cheng’in üst seviye cihazlarda gelirin zorlandığını kabul ediyordu. Cheng’in yapmış olduğu itiraf ise aynen şöyleydi. ”Samimi olmamız gerekiyora, söylemek isterim ki üst seviye cihazlarımızda pek başarılı olamadık. Hatta üst seviyelerimiz bütün 2015 döngüsü  boyunca beklentilerimizin çok altında kaldı” cümlelerini bizlere aktardı. HTC ‘nin tüm kötü durumları geride bırakabilmek üzere yeni bir cihaz sunması gerektiğini de belirtti.

HTC’nin ilk kez üst seviye 2015 telefonlarında başarısız olduğunun itirafıyla kalmıyor, CEO Cher Wang, One M9’un yayıldığı günü takiben geçtiğimiz haziran ayında yapmış olduğu bir konuşmada, bir sonra ki üst seviye cihazların tasarımlarının ve yenilik olarak belirginliğini gösteren geliştirmelere sahip olacağını da söylemişlerdi.

Bir önceki yazımız olan Apple 'ın Yeni İOS Güncellemesi Telefonları Bozuyor! başlıklı makalemizde Apple, apple store ve error 53 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ