Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

GoPro Hero6 Geliyor

GoPro Hero6 Geliyor

Çıktığı zamanlar teknoloji dünyasında büyük olay yaratsa da, son birkaç yıl GoPro için epey zorlu geçti. Kullanıcıların aksiyon kameralarını yenilememekte inatçı olması, akıllı telefonların daha çok rağbet görmesi ve firmanın diğer pazarlara yönelmemesi mali anlamda sıkıntılara yol açtı.

GoPro ne planlıyorsa planlasın, şu bir gerçek ki sırada kesinlikle yeni Hero6 modeli var. Hatta hafta başında da firmanın yönetici isimleri buna dair bir açıklama yaptı fakat çıkış tarihi veya özellikler hakkında ayrıntı vermedi.

Bilindiği gibi Hero5 modeli 2016’nın Eylül ayında satışa çıkmıştı ve video – fotoğraf kalitesi artmıştı. Aynı zamanda firmanın amiral gemisi modeline ilk defa dokunmatik ekran da entegre edilmişti. Şimdi ise yine tam bir sene sonra, 2017’nin Eylül ayında yeni GoPro Hero6 modelini karşımızda görebiliriz.

Hero6 için bekleyiş sürüyor
Aynı zamanda GoPro son kameralarını otomatik bulut servisi senkronizasyonuyla çıkardı ve GoPro Plus epey ilgi çekti. Aylık 4.99 Dolar ücreti olsa da, bu şekilde çekilen görüntüler anında bulut depolama alanına yollanıyor.

GoPro CEO’su Nick Woodman, yaptığı açıklamada birden fazla kamera modelinin ve aksesuarının önümüzdeki 12 ay içinde satışa çıkacağını söyledi. Buna rağmen ürünlerin ne olacağı ve ne zaman müşterilere sunulacağı henüz belirsiz.

Fakat şu bir gerçek ki, kısa süre sonra Hero6 duyurusu gerçekleşebilir.

Bir önceki yazımız olan Tamamen Su Geçirmez Telefonlar 2018'de Geliyor başlıklı makalemizde IPX7, su geçirmez telefon ve suya dayanıklı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ