Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Galaxy S5’e Android 5.1.1 Geldi!

Galaxy S5’e Android 5.1.1 Geldi!

Samsung akıllı telefon piyasasında hakimliğini sürdürmeye devam ediyor. Rakiplerinden önce olmak için sürekli olan orta ve üst segmentde sürekli yeni cihazlar çıkarıyor. Çıkardığı cihazları yazılımsal olarakta üstte tutmak için belli aralıklarla güncelleme yayınlıyor. İşletim sistemi olarakta cihazlarına Android işletim sistemini tercih ediyor.

Galaxy S5, Samsung’un geçen yılın amiral gemisi akıllı telefonu durumundaydı. Hem performans hem tasarım olarak S5 diğer modellerden oldukça farklıydı. Yakın bir zaman önce Samsung, Galaxy S5 için Android 5.1.1 güncellemesini getirdi. Android Lollipop güncellemesi tüm kullanıcılar için gelmiş durumda.

Android güncellemesi ile birlikte önceki sürümden kaynaklanan güvenlik açıklarının nerdeyse hepsi kapatılmış. Yakın zaman önce internette birçok haberi yapılan Android Stagefright açığı birçok Android cihazı etkilemişti. Samsung bu güncelleme ile birlikte bu sorunu da durdurmuş oldu. Ayrıca gelen Lollipop güncellemesi ile birlikte sistem daha stabilize çalışmakta, şarj süreside öncekine göre bir miktar uzamış durumda. Android 5.1.1 güncellemesi şuanda Galaxy S5 AT&T sürümüne geldi, yakın zaman sonra Samsung’un diğer sürümlere de güncellemeyi getirmesini bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Golden 3 Kapaklı Telefon başlıklı makalemizde Android 5.1, Galaxy Golden 3 ve Kapaklı Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ