Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Freelancer Çalışanlar İçin Altın Değerinde Öneriler

Freelancer Çalışanlar İçin Altın Değerinde Öneriler

Bilişim dünyasındaki hızlı gelişmeler ve her işin dijital ortamlarda çözümlenebilir hale gelmesi nedeniyle, günümüzde bir çok kişi bir iş yerinde veya şirkette çalışmak yerine evden çalışmayı tercih ediyor. Freelancer olarak adlandırılan bu çalışma şeklinde herhangi bir saat sınırlaması veya patron baskısı olmaması birçok kişiyi bu tür bir iş yapmaya yönlendiriyor. Peki bu kadar yoğun eğilimin olduğu alanda başarılı olan kişi sayısı neden bu kadar az? Bu sorunun cevabı aslında bu yöntemi kullanarak çalışan kişilerin çalışmalarında kullandığı metotlar ile alakalıdır. Verimli bir şekilde Freelancer iş yapabilmek için bazı başlıkları dikkate almak ve uygulamak sizi daha başarılı bir yola sokacaktır.

ODAKLANMA PROBLEMİNİ AŞIN!

Birçok Freelancer çalışan, çalışma esnasında bir siteye girerek sonrasında birbirini takip eden link zinciri içinde kendini kaybederek zaman kaybına uğramaktadır. Geriye dönüp baktığında birden fazla saat geçmesine rağmen yapılan iş çok azdır. Bu durumu yaşayanlardan biri iseniz ilk olarak sosyal ağ sitelerinde bulunan hesaplarınızın oturumlarını kapatınız. Sonrasında dikkatinizi dağıtacak sitelere girmemeye çalışın. Bazı uygulamalar aracılığı ile belirlediğiniz siteleri belirli bir süreye kadar engelleyerek o süre içerisinde girişinizi engelleyebilirsiniz

ZAMANI DİKKATLİ KULLANIN

Freelancer çalışanların en büyük düştüğü hataların başında bu geliyor. Zamanı verimli kullanamamalarından dolayı hem işten sıkılıyor hem de yapacak bir şey bulamama problemi oluyor. Bunun için bir iş planı ortaya çıkartarak gün içinde kaç saat çalışacağınızı belirleyin. 7 saat olarak belirlediyseniz, günün herhangi bir anında 7 saat çalışmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır.

ETKİNLİKLERE KATILIN

Katılacağınız sosyal etkinlikler, sizi iş yükü ağırlığından kurtaracaktır. Sürekli iş, sürekli iş durumu bir süreden sonra çeşitli psikolojik sıkıntılara varacak sonuçlara yol açıyor. Bunun için hafta sonu güzel bir sinema filmi izlemeye, bir konser dinlemeye ya da arkadaşlarınıza buluşma düzenleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uzun Süre Bilgisayar Başında Olanlara Sağlık Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ