Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Felç Tahmini Yapan Sensör Samsung EDSAP

Felç Tahmini Yapan Sensör Samsung EDSAP

Samsung EDSAP adı altında yen bir proje ile karşımıza çıkıyor. Bu proje, sağlık sektörü için de adeta devrim yaratacak nitelikle bir ürün olarak dikkat çekiyor. Bildiğimiz gibi yaşayan her insanın beyin fonksiyonları ile alakalı olarak tahmin edemeyeceği kadar riskler taşıdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Birkaç sene içerisinde özellikle bu anlamda çok daha farklı seçenekler karşımıza çıktı. Felç oranları arttı ve insanların bu bağlamda korkuları da dolaylı olarak arttı diyebilmekteyiz.

Early Detection Sebsor & Algorithm Package (EDSAP) adı altında geliştirilen bu mükemmel sensör ile birlikte vücudunuz felç sinyallerini telefonlara gönderiyor ve önceden fikir sahibi olabilme şansına da sahip oluyorsunuz. Bu projenin geliştirilmesinde Nöroşirürji uzmanları aktif bir şekilde görev almışlar ve mümkün olan en güvenilir sonuçları elde etmeye çalışmışlar.

Samsung EDSAP

Samsung EDSAP

EDSAP, doğrudan beyin dalgalarını analiz ediyor ve detayları telefonlarınızın ekranına göndererek izlemenize yardımcı oluyor. Gear Fit gibi de düşünebilirsiniz. Sistem sadece felç belirtilerini değil, beyinsel yorgunluk ve uyku gibi detayları da kontrol ederek cihazın ekranında sizlere sunuyor. Samsung ürünleri kısa bir zaman içerisinde hayatımızın dört bir yanına aktif bir şekilde giriş yapacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Google Twitter Şirketini Satın Alabilir başlıklı makalemizde google twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ