Facebook İnsanları Keşfet Özelliği Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Facebook İnsanları Keşfet Özelliği Geliyor

0

Facebook, platform üzerinde insanların daha çok arkadaş edinmesini istiyor ve bunun için de ‘İnsanları Keşfet’ özelliğini devreye sokuyor. Peki Facebook İnsanları Keşfet özelliği nedir?

LinkedIn ve Twitter’daki gibi ortak beğenilerden insanları ve profilleri bulmanızı sağlayacak olan yeni İnsanları Keşfet özelliği, size ortak yönleriniz olan kişileri tanıtıyor. Örnek vermek gerekirse, aynı şehirde yaşadığınız, ortak Facebook grupları ve ilgileriniz olan insanlar karşınıza çıkıyor.

Facebook mobil uygulamada arkadaşlar, etkinlikler ve yakındaki yerler menüsünün altında yer alan İnsanları Keşfet özelliği, sosyal medya devini Tinder gibi platformlara da bir adım daha yaklaştırıyor. Bu şekilde hem ‘stalker’ sayısında çoğalma yaşanması, hem de ‘çöpçatanlık’ arayanların artması bekleniyor. Yakın zamanda tüm iOS ve Android kullanıcıları bu özelliğe erişim sağlayacak.

İnsanları Keşfet özelliği ile kendinizi tanıtabilecek, kısa bir ‘özet’ yazı yazabileceksiniz. Bu şekilde karşısında sizi bulan insanlar hakkınızda daha çok bilgiye erişecek.

Tabii bu insanlarda gizlilik konusunda bazı endişelere sebep oldu. Buna rağmen Facebook hala konum bilginizi kullanmadığı konusunda ısrarcı. Sosyal medya devi yaptığı açıklamada İnsanları Keşfet özelliğinde sadece profilinizde kayıtlı olan şehir bilgisini kullanacağı sözünü veriyor. Yani GPS bilgilerinizden yararlanarak şehrinizi belirtmeyecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir