Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Facebook İnsanları Keşfet Özelliği Geliyor

Facebook İnsanları Keşfet Özelliği Geliyor

Facebook, platform üzerinde insanların daha çok arkadaş edinmesini istiyor ve bunun için de ‘İnsanları Keşfet’ özelliğini devreye sokuyor. Peki Facebook İnsanları Keşfet özelliği nedir?

LinkedIn ve Twitter’daki gibi ortak beğenilerden insanları ve profilleri bulmanızı sağlayacak olan yeni İnsanları Keşfet özelliği, size ortak yönleriniz olan kişileri tanıtıyor. Örnek vermek gerekirse, aynı şehirde yaşadığınız, ortak Facebook grupları ve ilgileriniz olan insanlar karşınıza çıkıyor.

Facebook mobil uygulamada arkadaşlar, etkinlikler ve yakındaki yerler menüsünün altında yer alan İnsanları Keşfet özelliği, sosyal medya devini Tinder gibi platformlara da bir adım daha yaklaştırıyor. Bu şekilde hem ‘stalker’ sayısında çoğalma yaşanması, hem de ‘çöpçatanlık’ arayanların artması bekleniyor. Yakın zamanda tüm iOS ve Android kullanıcıları bu özelliğe erişim sağlayacak.

İnsanları Keşfet özelliği ile kendinizi tanıtabilecek, kısa bir ‘özet’ yazı yazabileceksiniz. Bu şekilde karşısında sizi bulan insanlar hakkınızda daha çok bilgiye erişecek.

Tabii bu insanlarda gizlilik konusunda bazı endişelere sebep oldu. Buna rağmen Facebook hala konum bilginizi kullanmadığı konusunda ısrarcı. Sosyal medya devi yaptığı açıklamada İnsanları Keşfet özelliğinde sadece profilinizde kayıtlı olan şehir bilgisini kullanacağı sözünü veriyor. Yani GPS bilgilerinizden yararlanarak şehrinizi belirtmeyecek.

Bir önceki yazımız olan Instagram Toplu Fotoğraf Ekleme Geliyor başlıklı makalemizde Instagram Toplu Fotoğraf Ekleme ve Instagram Toplu Fotoğraf Ekleme özelliği hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ