Audi’nin İlk Elektrikli Otomobili e-Tron Fiyatı Ne Kadar
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Audi’nin İlk Elektrikli Otomobili e-Tron Fiyatı Ne Kadar

0

Alman otomobil devi Audi, geçtiğimiz günlerde S8 Plus Super Sedan modelini duyurulacak diğer taraftan çok daha önemli diyebileceğimiz elektrikli e-Tron modelinin de duyurusu yapıldı. A3 e-Tron ne zaman satışa sunulacak? 2016 model A3 e-Tron, Ekim ayından itibaren vitrinlerdeki yerini almaya başlayacak ve Amerika’da 37 bin Dolar’dan başlayan fiyat etiketine sahip olacak. A3 Sedan, A3 Cabriolet ve S3 Sport Sedan gibi Audi’nin ufak otomobillerine eklenecek olan A3 e-Tron, başlangıçta sadece sportback modeli ile piyasaya çıkacak. 204 beygir gücündeki elektrik motoru 250 Newton/metre tork güç üretiyor ve 8.8 kWh lityum-iyon bataryadan güç alıyor.

Audi’nin İlk Elektrikli Otomobili e-Tron

Otomobilin 8 Saat Kullanım Süresi Var!

Audi’nin açıklamasına göre 8 saat kullanım süresi olan otomobilin kendisine ait 120 volt bir şarjının dışında 240 Volt bir Bosch şarj adaptörü de opsiyonel olarak sunuluyor. ve bu şarj adaptörü şarj süresini 2 buçuk saate kadar düşürüyor. Audi alternatif yakıtlı araçlar ne zaman piyasaya sürülecek? Audi, 2009 yılından bu yana e-Tron modeli konsept araçlarını gösteriyor; ancak bu alternatif yakıtlı araçların ne zaman piyasaya çıkacağını belirtmiyordu ki; bu noktada A3’ün çok da doğru olmayan bir dönemde piyasaya çıktığını söyleyebiliriz. (Türkiye için konuşmuyoruz elbette) Düşük yakıt fiyatları, geleneksel yakıtlarla çalışan araçların sayıca çok fazla olması ve çokça farklı seçenek sunması insanların hala elektrikli otomobillere mesafeli kalmasına sebep oluyor.

Elektrikli Araç Satışlarında Düşüşler Var!

Otomotiv sektörü genelinde de geçtiğimiz ay elektrikli araç satışları ciddi bir düşüş gözlemlendi; ancak şirketler elbette geleceğin ekonomisini belirleyecek olan bu otomobilleri de üretip satmak zorunda olduklarının bilincindeler. Audi hangi modeller ile rekabete giriyor? Diğer taraftan geleneksel akaryakıtın hüküm sürdüğü orta ve üst orta sınıf dışında Audi’nin rekabete gireceği üst segmentte BMW i3, Tesla Model S, Mercedes-Benz B-Class Electric gibi otomobiller beklentileri biraz daha karşılar gibi görünüyor. Her ne kadar Audi böyle bir rekabete girişmiş olsa da bu yolun sonunda her zaman kazanacak gibi gözükmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir