Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Apple Güç Adaptörlerini Geri Çağırıyor!

Apple Güç Adaptörlerini Geri Çağırıyor!

Dünya devi Apple 2003 ile 2015 yılları arasında, belirlenen ülkelerde satışa sunduğu bu cihazları geri çağırıyor! Apple’ın AC güç adaptörlerinden birisini eğer satın aldıysanız size kelimenin tam anlamıyla şok yaşatacak bir haberimiz var. Aşağıda sıraladığımız ülkerlerden herhangi birisinde yaşıyorsanız bu haberin değerini bilmelisiniz.

Teknoloji devi Apple 2003 ile 2015 yılları arasında bu güç adaptörlerlerinin sorun yarattığı ülkeler olarak Arjantin, Avustralya, Brezilya, Avrupa Kıtası, Yeni Zellanda ve Güney Kore’ye gönderdikleri adaptörlerin teknik bir sorun yüzünden potansiyel olarak tehlike taşıdığını belirtti.

 

Dev Firmanın yapmış olduğu açıklamaya göre bu teknik arızadan etkilenen modellerin bozulma ihtimallerinin yanı sıra, elektrik çarpmalarına da neden olabileceğini bildirdi. Firma bu adaptörleri ücretsiz geri çağırıyor.

Mac ve İOS cihazlarda kullanıldığı belirtilen bu adaptörler ayrıca Apple World Travel adaptör kitleleri arasında da yer almaktadır.

AdsızBu hatalı iki uçlu AC adaptörlerin, kullanıcılara henüz bir şok etkisi yaratmadan getirmelerini belirti. Bu adaptörleri tanımanın en kolay yolu, adaptörlerin ana Apple güç adaptörüne eklendiği iç tarafta bulunan girişinin üzerine bakmalısınız. Bu bölümde beş karakterden dördüne sahip olan veya hiçbir karakter görünmeyen adaptörlerin teknik hatası gözlenmiştir. Konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Apple’ın resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle yeni aldığınız cihazlarınızla verilen adaptörleri mutlaka kontrol edin.

 

Bir önceki yazımız olan Router Modemlerde Gözden Kaçırdığımız Özellikler! başlıklı makalemizde 5ghz, kablosuz bağlantı ve router hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ