Apple Güç Adaptörlerini Geri Çağırıyor!
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple Güç Adaptörlerini Geri Çağırıyor!

0

Dünya devi Apple 2003 ile 2015 yılları arasında, belirlenen ülkelerde satışa sunduğu bu cihazları geri çağırıyor! Apple’ın AC güç adaptörlerinden birisini eğer satın aldıysanız size kelimenin tam anlamıyla şok yaşatacak bir haberimiz var. Aşağıda sıraladığımız ülkerlerden herhangi birisinde yaşıyorsanız bu haberin değerini bilmelisiniz.

Teknoloji devi Apple 2003 ile 2015 yılları arasında bu güç adaptörlerlerinin sorun yarattığı ülkeler olarak Arjantin, Avustralya, Brezilya, Avrupa Kıtası, Yeni Zellanda ve Güney Kore’ye gönderdikleri adaptörlerin teknik bir sorun yüzünden potansiyel olarak tehlike taşıdığını belirtti.

 

Dev Firmanın yapmış olduğu açıklamaya göre bu teknik arızadan etkilenen modellerin bozulma ihtimallerinin yanı sıra, elektrik çarpmalarına da neden olabileceğini bildirdi. Firma bu adaptörleri ücretsiz geri çağırıyor.

Mac ve İOS cihazlarda kullanıldığı belirtilen bu adaptörler ayrıca Apple World Travel adaptör kitleleri arasında da yer almaktadır.

AdsızBu hatalı iki uçlu AC adaptörlerin, kullanıcılara henüz bir şok etkisi yaratmadan getirmelerini belirti. Bu adaptörleri tanımanın en kolay yolu, adaptörlerin ana Apple güç adaptörüne eklendiği iç tarafta bulunan girişinin üzerine bakmalısınız. Bu bölümde beş karakterden dördüne sahip olan veya hiçbir karakter görünmeyen adaptörlerin teknik hatası gözlenmiştir. Konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Apple’ın resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle yeni aldığınız cihazlarınızla verilen adaptörleri mutlaka kontrol edin.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir