Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

YouTube Go ile Android’de İnternetsiz Video İzlenecek

YouTube Go ile Android’de İnternetsiz Video İzlenecek

Google, Wi-Fi bağlantısının kötü olduğu yerlerde mobil internet kullanan ve YouTube videolarını izlerken veri tasarrufu yapmak isteyenler için YouTube Go’yu hizmete sundu. Yeni YouTube Go sayesinde hem daha hızlı, hem de daha az veri tüketerek video izleyebileceksiniz.

Uygulama ilk olarak 2016 yılının ortasında Google Hindistan Yeni Delhi’deki Google for India etkinliğinde duyurulmuştu ve ertesi sene çıkacağı söylenmişti. Facebook Lite benzeri bir uygulama olan YouTube Go, internet bağlantısının kötü ve yavaş olduğu bölgelerde ‘ilaç’ gibi olacak.

Sorunsuz şekilde izleyin
YouTube Go ile veri tasarrufu yapmak mümkün. Bu şekilde videoları hemen izleyebileceğiniz gibi, indirerek daha sonra düşük kalitede izlemek de mümkün. Tabii ki uygulama size video kalitesi seçimini de soruyor ve videonun hangi çözünürlüklerde, ne kadar yer kaplayacağını da gösteriyor.

Aynı zamanda videoları diğer YouTube Go kullanıcılarıyla da Bluetooth aracılığıyla paylaşma imkanınız var. Bu şekilde veri tüketimi yapmadan uygulamayı sosyal bir platform olarak da kullanabileceksiniz.

Maalesef YouTube Go şu anda sadece Hindistan’daki Google Play Store’da aktif fakat APK Mirror ile yükleme şansınız da var. İnanıyoruz ki yakın sürede uygulama diğer ülkelerde de yer alacaktır.

Bir önceki yazımız olan Facebook İnsanları Keşfet Özelliği Geliyor başlıklı makalemizde Facebook İnsanları Keşfet Özelliği ve insanları keşfet hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ