Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Steam Greenlight Kapanıyor

Steam Greenlight Kapanıyor

2012 yılında bu yana Steam Greenlight, Kickstarter benzeri bir hizmet veriyor ve bağımsız oyunların platform üzerinde yayınlanmasını sağlıyor. Bugüne kadar belki de binlerce düşük bütçeli oyun Greenlight sayesinde Steam’deki yerini bulmuştu.

Polygon tarafından yayınlanan habere göre ise Greenlight artık tarihin tozlu sayfalarına karışıyor. Raporlar, Steam Greenlight’ın bu yılın ortasına gelmeden kapanacağını söylerken, bu aslında sürpriz bir karar olmadı çünkü daha önce de Steam yöneticileri Greenlight’ın sadece geçici bir çözüm olduğundan bahsetmişti.

Fakat bu demek değil ki, ufak yapımcılar tamamen kepenk kapatmak zorunda kalacak. Adı Steam Direct olan yeni bir servis Greenlight’ın yerini alacak ve farklı bir üyelik – ödeme sistemiyle yapımcılara oyunlarını Steam’de yayınlama şansı tanıyacak.

Yeni Sistemin Adı Steam Direct Olacak
Şu anda Steam Direct için net fiyatlar belli olmasa da, muhtemelen 100 dolardan fazla bir ücret ödeyerek oyununuzu burada oylamaya sunabileceksiniz. Bu uygulamanın amacı da Steam’deki kalitesiz oyunların önüne geçmek .

Steam üzerinde her yıl binlerce oyun yayınlanırken, Greenlight’ın amacı Valve ekibinin iş yükünü azaltmaktı fakat görünüşe göre artık onun da sonu geldi.

Bir önceki yazımız olan Android Wear 2.0 Ne Zaman Çıkacak? başlıklı makalemizde Android Wear 2.0, Android Wear 2.0 çıkış tarihi ve Android Wear 2.0 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ