Sosyal Medya Paylaşımları Özgün Olmalı mı?
 1. Anasayfa
 2. Seo

Sosyal Medya Paylaşımları Özgün Olmalı mı?

0

Sosyal Medya Paylaşımları Özgün Olmalı mı1SEO web siteleri için önemli bir konu. Ve SEO denildiği zamanda geniş bir alanı kapsadığının farkındayız. Bilişimcafe olarak biz her zaman diyoruz ki SEO için sosyal medya büyük bir öneme sahip bunun içinde ister web siteniz olsun isterseniz kurumsal bir siteniz kesinlikle sosyal medya çalışmalarına da önem vermek zorundasınız. Sosyal medya platformlarında yapacağınız özgün paylaşımlar sitenize çok sayıda hit getireceğinden dolayı da fayda sağlayacaktır.

Ancak genelde sosyal medya platformlarına baktığımız zaman paylaşımlarında özgün olmadığını görüyoruz. Burada kendinize bir çizgi çizmeniz ve kullanıcılarınızın dikkatini çekecek olan paylaşımlar yapmanız gerekiyor. unutmayın ki sosyal medya kullanıcıları ilgi çeken her konuya göz atar ancak bir kez gördükleri bir paylaşım ikinci kez onların ilgisini çekmez. Bunun içinde siz kendi sosyal medya profilinizde özgün paylaşımlara önem vermek durumundasınız. Bu sayede kendi sitenizin SEO’sunu da kendiniz yapmış olursunuz.

Sosyal Medya Paylaşımlarında Özgünlük

SEO yaparken asıl amaç kalıcı olmaktır. Bunun içinde SEO danışmanları yeni SEO çalışmaları kapsamında sosyal medyanın özgünlüğüne dikkat çekiyorlar. Bu tarz paylaşımlar sayesinde ziyaretçi akışı da kalitesi de daha fazla kendisini göstermeye başlayacaktır. . Özellikle blog siteleri gibi, devamlı olarak makalelerin paylaşıldığı platformlarda, sosyal medya kullanımı biraz daha önem kazanıyor.

Sosyal Medya Paylaşımları Özgün Olmalı mı

Sitenizde yer verdiğiniz özgün içerikleri özgün görsellerle birlikte sosyal medya araçlarında paylaşmalısınız. Ancak burada da bir risk durumu var. Çünkü özgün olarak yayınladığınız makalelerinizi, sosyal medya birimleri yazılımı içerik kısmının bir tarafını siteden otomatik olarak çeker. Bu çekme işlemi sonrasında kopya içerikli bir paylaşım oluşur. Dolayısıyla bir süre sonra da bu spam olarak algılanabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir