Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Kablosuz Sanal Gerçeklik Geliyor

Kablosuz Sanal Gerçeklik Geliyor

Oyun geliştiricileri fuarı GDC 2017, 27 Şubat ve 3 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilirken, fuarda en çok dikkati çeken şüphesiz sanal gerçeklik setleri oldu.

İnsanların sanal gerçeklik cihazlarını artık kablosuz şekilde istediği bir gerçek ve büyük firmalar da bunun üzerine çalışıyor. Oculus Rift ve HTC Vive’ın başarısının ardından insanlar wireless VR ürünler görmek isterken, bu senenin GDC fuarında odak konusu da buydu.

Yeni markalar da dahil oluyor
GDC 2017’de en çok dikkat çeken marka Qualcomm oldu. Daha önce ürettiği işlemci çipsetleriyle tanınan teknoloji devi, artık görünüşe göre VR sektörüne de girecek. Snapdragon 835 VR Developer Kit seti GDC 2017’de gözükürken, cihaz kablosuz şekilde çalışıyor ve aynı zamanda ellerinize eldiven veya kontrolcü benzeri bir şey de takmak zorunda kalmıyorsunuz.

Bu süreçte Google Daydream View ve Samsung Gear VR gibi ürünler de bizi beklerken, Facebook’un satın aldığı Oculus Rift de, yeni bir kablosuz VR ürünü üzerinde çalışıyor. Santa Cruz kod adı verilen cihaz, aynı zamanda fiyat olarak da rakiplerine oranla daha uygun olabilir.

Kısacası, sanal gerçeklik teknolojisi önümüzdeki dönemde iyice hız kazanacak ve gerek teknoloji, gerek oyun dünyasına yön verecek. Bu dönemde hantal olmaktan da çıkacaklar ve artık sanal gerçeklik cihazlarını kablosuz şekilde kullanabileceğiz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S8, 29 Mart'ta Çıkıyor başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi ve Samsung Galaxy S8 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ