İOS 9 Testleri Başladı
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

İOS 9 Testleri Başladı

1

Apple şirketinin işletim sistemlerinden yana hezimet yaşamalarına alışsak da İOS 9 ile alakalı olarak test çalışmalarının şimdiden başladı haberini aldık. Mobil işletim sistemleri ile alakalı olarak şuan dünyanın en sağlam adımlar atan firması kuşkusuz ki Google firmasıdır. Android işletim sisteminin her yeni sürümü çıktığında herhangi bir şikayet olmadan sorunsuz bir şekilde yayın aşamasını devam ettiriyorlar. Aslında bu durum, birçok farklı anlamda rakip şirketler için panik sebebi olabilse de neticede büyük bir şirket olduğunuzu unutmamanız gerekir.

İOS 8 ile birlikte gelen iPhone 6, insanların en büyük hayal kırıklıklarından birisi oldu. Nasıl mı? İşletim sistemini çıkarttılar ancak o kadar problemi bir yazılım altyapısına sahipti ki insanlar Apple şirketini geri bildirim yağmuruna tuttular. İşletim sisteminin çıkarılmasından iki gün sonra ise İOS 8.0.1 güncellemesi çıkarıldı ve burada hataların giderildiği söylenmişti. Halbuki hatalar olduğu yerde duruyordu. Çünkü telefon üretimin hemen ardından başlanan işletim sistemleri çalışmalarından bir hayır gelmiyordu.

İOS 9
İOS 9

İOS 9 testleri, Apple şirketi tarafından daha şimdiden başlamış. Bu da demek oluyor ki düştükleri hataya bir kere daha düşmeme amacı içerisine girecekler ve kısa zaman içerisinde kullanıcıların bu tarz olumsuz düşüncelerini kırmak isteyecekler. Eminim ki bu işletim sisteminde de hatalar çıkacaktır. Apple sisteminin işletimini daha kendi uzmanları çözememiş, biz nasıl çözelim değil mi ama? Uygulama altyapısı olarak da çeşitli yeniliklerin ortaya çıkacağı ile alakalı olarak bilgiler aldık.

Ne gibi yenilikler olacak emin değilim ancak bu işletim sistemi de fiyasko ile sonuçlanmaz umarım. Yoksa çok ciddi bir şekilde müşteri kaybedecekleri aşikar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
nikon-d3300-incelemesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Bizler ios 9 beklerken adamlar 8,3 ile beklentilerimizi suya düşürdüler. Siri nin Türkçe olması güzel olmuş. Milletimize yeni oyuncak hayırlı olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir