Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Facebook Grup Nasıl Açılır?

Facebook Grup Nasıl Açılır?

Facebook’ta profiliniz üzerinden günlük paylaşımlar yapabilir isterseniz de sayfalarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ancak bunların dışında da isterseniz ilgi alanınız doğrultusunda grup kurarak insanların bir araya gelmesini sağlayabilirsiniz.  Yani Facebook insanların yalnızca arkadaşlık ettiği kişilerle değil aynı zamanda kendi kurduğu gruptaki kişilerle de paylaşımlarını yapmış olurlar.

Örneğin bir grup kurdunuz ve bu grupta belli bir fikir üzerine olmuş olsun. Sizin paylaştığınız bir fikir önerisi grupta karşılığını bulacak ve sadece bu gruptaki insanlar fikir alışverişinde bulunacaklar. Dolayısıyla bu insanların birbiriyle destekleşmesi konusunda önemli bir konu.

İnsanlar bu tarz gruplar sayesinde merak ettikleri konular arasında da bilgilerini yeniden gözden geçirebiliyorlar. Yapılan paylaşımların takip edilmesi ve paylaşımının yapılması daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabiliyor. Bu sayede de çok sayıda üye kaydı sağlanmış oluyor.

Facebook’ta grup kurmak istiyorsanız ya da var olan bir grupta paylaşım yapmak istiyorsanız o zaman bir facebook hesabınızın olması gerekiyor. ancak bu sayede gruptaki insanlarla konuşabilirsiniz. Bir facebook grubu kurmak istiyorsanız bu size 3 farklı seçenek şeklinde sunuluyor. Bunlar ise şu şekilde

  • Gizli grup
  • Kapalı grup
  • Herkese açık grup

Sanıyorum ki bu grupların fonksiyonlarını isimlerinden anlayabiliyorsunuz.  Kurulmuş olan gruplarda genellikle bir takım kurallar konulur ve bunların başında da firma reklamının olması istenmez.  Bunun önüne geçilebilmesi içinde genellikle kapalı olan gruplar kurulacaktır. Hatta üye olan bir kişinin onayı da yönetici tarafından yapılır. Yönetici uygun görürse üyelik isteği onaylanır.

Sanıyorum birçoğumuz bu gruplardan haberdarız ve isterseniz de aşağıda bu konuyu size resimli bir şekilde anlatalım.

Facebook Grup Kurma Resimli Anlatım;

Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.

Yukarıdaki resimde olduğu gibi grup kur sekmesini işaretlediğiniz zaman karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir seçenek çıkacak.

Yapmanız gereken tek şey oluştur demek ve grubun oluşturulmasını sağlamak.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyanın Ticarette Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ