Teknoloji Haberleri | Bilişim Blogu | Bilişim Cafe

Android Locker Nedir? Detaylı anlatım

Android Locker Nedir? Detaylı anlatım

Merhaba arkadaşlar. Bir önceki konumuzda anlattığımız “Android Launcher Nedir?“de anlattığımız launcher’ları eksik bırakmayan locker anlatımımız burada. Umarım launcher kullanmaya başladıktan sonra, kilit ekranınızı da dafault olarak bırakmazsınız. Çünkü Locker’sız bir launcher pek de dikkat çekici olmayabiliyor. Buyrun…

Locker nedir?

Arkadaşlar, locker android telefonunuzun kilit ekranı değişimidir. Android orjinal kilit ekranından daha fonksiyonel ve tasarım olarak açık ara farkla önde olan, kullanımı detaylandıran bir yöntemdir. Farkı kilit ekranınıza ithal uygulamalardan gelen bildirimleri etkinleştirmek ve daha fonksiyonel hale getirmektir. Amaç olarak, burada da kullanımı kolaylaştırmak hedef alınmıştır.

android-locker

İthal uygulama bildirimleri nelerdir?

Whatsapp, twitter, facebook, viber gibi sosyal ağlardan gelen bildirimleri ekranda göstermek. Gmail, oyun bildirimleri gibi uygulamalara bildirim paneli dışında, daha kolay ulaşmaktır. Bildiğimiz üzere, default android lock screen’de sadece gelen mesajlar ve cevapsız aramalar gösterilir. Bu seçimi daha da geniş hale getirmek için tasarlanmış, telefonu daha fonksiyonel hale getirmek isteyen kullanıcılar için özellikle oluşturulmuş uygulamalardır.

Başlıca Locker’lar nelerdir?

Arkadaşlar, şu an Google Play Store’da birinci sırada olan Locker, Qiigame yapımcısının sunmuş olduğu Locker Master’dır. Bu locker’ı daha önce kullandım ve memnun kaldım. Fakat size en kolay, kullanımı ve görünüşü tam bir fenomen haline gelen, yine Go Dev. Team yapımı, Go Locker’ı tavsiye ederim. Telefonunuza ağır gelmeyecek olan bu locker, eminim fazlasıyla hoşunuza gidecektir. Launcher gibi, Locker’ımıza da özel görünüm için temalar indirebilir, diğer konumuzda da ele aldığımız gibi, maddi bir karşılığı olan tasarımlar satın alabiliriz. Go Locker yaklaşık 5-6 ay kadar (benim için uzun bir süre) telefonumda barınmış ve gelen bildirimlere direk ulaşmamı sağlamıştır. Umarım göz atar, indirir, ve sürekli olarak kullanıp daha kolay anlayabilirsiniz.

Locker indirmek ve kullanmak güvenli mi?

Arkadaşlar, hepimizin bildiği gibi; andoid’in bize sunmuş olduğu ekran kilit modeli, pin kilidi gibi özellikleri var. Locker’lar da bu güvenlik hizmetini bize sunuyor. İstediğimiz gibi, locker ayarları kısmından güvenliğimiz için bir model veya pin ayarlayabilir, locker ve telefonumuzu güvenli hale getirebiliriz.

Hangi telefonlarda kullanılabilir?

Diğer konumuzda ele aldığımız üzere, bir Note 3 ile Galaxy S+ farkı burada da geçerlidir. Fakat bunu ben kesin olarak söyleyemem. Çünkü tüm telefon özelliklerini bilmem neredeyse imkansız. Ben Note 2 kullanıyorum ve çok memnunum. Tavsiye olarak Go Locker memnun kaldığım tek lockerdır.

Locker indirdim kaldıramıyorum, ne yapmalıyım?

Arkadaşlar, diğer makalemde en sonda anlattığım Launcher kaldırma yöntemiyle aynıdır. Bazı Locker’lar bizim cihaz yönetimimizde izin alır, bildirimleri göstermek için etkin hale gelmek zorunda kalır. Aynı yöntemle kaldırabilirsiniz.

Locker dezavantajları nelerdir?

Arkadaşlar, tek dezavantajı; sürekli olmasa bile ara sıra ekranımızda beliren küçük reklamlardır. Adamlar, “biz bunu yaptık, siz beğendiniz, her güzelin bir kusuru vardır” deyip araya bir reklam sıkıştırmıştır. Bu da onların ekmek kapısıdır. Reklam bir geliştirici için karın tokluğundan başka bir şey değildir. Umarım bunu sorun etmezsiniz, çünkü verdiği hizmetin karşılığında size bir reklam sunması hiçbir şey değildir. Zaten öyle politikalar var ki; reklam görüntüleme başına 0,001 tl kazanmaktadır. Açıkçası size sunduğu hizmet karşılığında bunu sorun edecek değilsiniz.

Umarım anlatımım işinize yaramıştır arkadaşlar. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Teşekkürler….

Bir önceki yazımız olan Android Launcher Nedir? başlıklı makalemizde android, android launcher ve android teması nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. veli cefair dedi ki:

    bilgiler için çok teşekkğrler android hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için takipteyim

BİR YORUM YAZ