Youtube Videoları Nasıl İndirilir ?

youtube video nasil indirilir

Sosyal paylaşım ağları dışında en yaygın olarak kullanılan sosyal ağ sistemi olan youtube bir çok anlamda bir çok kişinin ilgisini çekiyor ve soruları beraberinde getiriyor. En önemli sorunlardan biri ise youtube videoları indirmenin nasıl olacağı sorusundan geçiyor. Youtube videolarını indirebilmek için bir kaç yol ve yöntem vardır. Bunlar sırasıyla;

1 – Video adresinin başına ss eklemek

Bir yazılımcı tarafından akla gelen ve muıhteşem bir hizmet olan ssyoutube.com servisi, video indirmek isteyenlerin programsız bir şekilde video indirmelerine yardımcı oluyor. youtube2convert sistemlerinden en başarılısı olan sistemi kullanabilmek için adres satırında bulunan youtube.com adresinin başına ss eklemeniz yeterlidir.

2 – Freemake Video Downloader

Gelişmiş bir video indirme ve çeviri programı olan Freemake kullanıcılarına sadece video indirmek için değil aynı zamanda videoları istedikleri formatta istedikleri kalitede indirmesi konusunda güzel bir araç oluyor. Programın bir diğer güzelliği ise, toplu indirme yapmasıdır. Örneğin girdiğiniz bir eğitim video listesinde sadece liste link yapısını programa yapıştırarak istediğiniz formatta videoyu indirebilir arşivleyebilirsiniz.

3 – IDM ile Video indirmek

Benim pek sevmediğim, kullanırken fıtık olduğum bir programdır yalnız işini çok iyi yaptığı gerçeğini değiştirmez. Videoları daha hızlı bir şekilde indirerek videolara ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Yalnız lisanslı bulamayacaksınız bu programı kullanmanızı önermem.

4 – Download Helper

Firefox tarayıcı kullananlara önerebileceğim bir eklenti olan Download Helper ile ekstra bir program kurulumu ihtiyacı hissetmeden sadece videoyu açtığınız zaman tarayıcının sağ üst köşesinde eklenti simgesinde beliren uyarıdan sonra izlediğiniz videoyu indirebilir arşivleyebilirsiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık