Wordpress Site İçi SEO Ayarları

Wordpress Site İçi SEO Ayarları

Herkesin merak ettiği unsurlardan birisi de Wordpress site içi SEO ayarları ile alakalı olarak nelerin uygulanması gerektiğidir. Günümüzün en çok kullanılan içerik yönetim sistemi (CMS) Wordpress, zaman içerisinde o kadar geniş bir kitleye ulaştı ki artık internet ortamında ki web siteleri incelediğinizde çok büyük bir çoğunluğunun da bu sistem ile oluşturulan web siteleri olduğunu görebilme şansına sahip olacaksınız. Tabi ki bir web sitesinin açılmasında ki öncelikli amaç ziyaretçi çekmek ve bu ziyaretçilerin zaman içerisinde sitenizden faydalanmasını sağlayarak bireysel anlamda gelir elde etmek.

Wordpress site içi SEO ayarları işte bu nedenden dolayı Wordpress SEO eklentileri çok daha kolay bir şekilde ypaılabiliyor. Aslında sistemin en iyi yanlarından birisi de kuşkusuz ki dünya genelinde birçok farklı eklenti sayesinde bu sistem geliştirilebilir hale geliyor. Arama motorlarında yükselmek, bu eklentiler sayesinde çok daha kolay ve etkili bir hal alıyor. Ancak ayarları ne denli yapabileceğiniz konusunda kafanızda soru işaretleri var ise internet üzerinden bu eklentilerin kullanımları ile alakalı olarak birçok farklı kaynak bulabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Wordpress Site İçi SEO Ayarları

Wordpress Site İçi SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Yeni ya da eski kesinlikle ayırmadan bir web sitesinin içinin tüm ayarlarını en iyi şekilde yapmadığınız takdirde arama motorları nezdinde bir başarı elde etmeniz kati surette mümkün olmayacaktır. Hal bu olunca zaman içerisinde sizler için oluşturduğumuz bilgi içerikli yazılarımızdan yararlanarak daha detaylı çalışmalar yapabileceksiniz. Wordpress sisteminin sunduğu bu bağlamda ki eklentiler hakkında fikriniz yok mu? O halde öncelikle sizler için hazırlamış olduğumuz En İyi Wordpress SEO Eklentileri başlıklı konumuzu ziyaret edin.

Bu kısımda eklentiler ile alakalı olarak fikir sahibi olabilme şansına sahip olabileceksiniz. Bir web sitesinin On Page ayarlarına öncelikli olması gereken META TAG ve site haritasıdır. Şimdi detayları inceleyelim.

  1. All in One SEO Pack eklentisi kurun. Bu eklenti sayesinde sitenizi META TAG ayarları olan Title, Description ve Keywords ayarlarını rahatlıkla yapabilme imkanı bulacaksınız.
  2. Google XML Sitemaps eklentisi, web sitenizin arama motorlarına göndereceğiniz site haritasını oluşturur. Bu eklentiyi kullanmak istemezseniz All İn One SEO Pack içerisinde de bir site haritası sistemi mevcuttur.
  3. Smash İt eklentisi, sitenize ekleyeceğiniz resimlerin boyutlarını kendi içerisinde optimize eder ve ciddi bir hızlanma sağlar. Olmazsa olmazlardan birisidir.
  4. Google Page Speed bazında sitenizin hızlı açılması önemlidir ve bu neden dolayısı ile WP-Super Cache gibi eklentiler ile çerezleme sistemini kullanabilirsiniz.
  5. Site içi linklemeyi otomatik olarak yapmak istiyorsanız Wp-Simple Tags eklentisi bunun için birebir olacaktır.
  6. Yazılar arası linkli etkileşim için SEOHOCASI Önceki Yazı eklentisi de bir o kadar mükemmel sonuçlar doğurur.
  7. Sitenizi arama motoru SEO araçlarına da kaydetmeyi asla unutmayınız.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık