Wordpress Visual Compressor

Wordpress Visual Compressor

Wordpress, dünya üzerindeki en gelişmiş hazır sistem modeli olarak dikkat çekiyor. Bireysel ve kurumsal olarak istediğimiz şekle büründürebildiğimiz bu mükemmel sistemin zaman içerisinde ulaştığı kitle o kadar büyük ki artık öyle bir sistem geliştirilmeli ki bu sistemi geride bırakabilsin. Wordpress yokken bizler Joomla hayranı olarak çalışmalarımızı bu noktada şekillendiriyorduk ve çok daha farklı seçeneklerin ortaya çıkarıldığını gördük. Ancak bu sistemin oluşumu ile birlikte çok daha farklı bir hale büründü sektörümüz. Hal böyle olunca vazgeçilmez haline geldi.

Wordpress Visual Compressor, yabancı bir yazılımcı tarafından geliştirilmiş olan gelişmiş bir tema yönetim sistemi olarak dikkat çekiyor. Envato (Themeforest) sistemlerini incelediğimizde oluşturulan yeni nesil profesyonel bireysel ve kurumsal temaların hemen hemen tamamının bu sisteme dayalı olarak oluşturulduğunu görüyoruz. Kısacası artık temaların tüm profesyonel işlevleri bu panele Shortcodes adı altında bağlanıyor ve istediğimiz görüntüyü elde etmek çok daha kolay bir hale geliyor. Bu mükemmel sistem zaman içerisinde tüm tema yapımcıları nezdinde beğenilen bir sistem haline geldi.

Wordpress Visual Compressor

Visual Compressor, benim nezdimde Wordpress için geliştirilmiş olan en etkileyici ve en çok işimizi kolaylaştıran bileşenlerden birisi olarak nitelendirilebilir. Arayüzü son derece kaliteli ve kullanımı ise son derece basit. Normal yazı ve sayfa eklediğinizde özel blog yazılarınızın içerisine dahi Backend Editör yardımı ile istediğiniz bileşenleri anlık olarak ekleyebiliyorsunuz. Bu da çok daha görsel ve bir o kadar kaliteli web sitelerinin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Yeni nesil Wordpress temalarında sıklık ile tercih edilen unsurlardan birisi durumunda ve siz değerli okuyucularımıza kısa bir süre içerisinde bu mükemmel eklentinin kullanımı ile alakalı olarak en detaylı şekilde bilgiler sunacağız. Videolu anlatım ile tekrar karşınızda olacağız.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık