Dofollow Backlink Nedir?

Dofollow Backlink

Dofollow backlink kavramını özellikle SEO sektöründe yer alıyorsanız mutlaka duymuşsunuzdur. Arama motorlarında bir web sitesinin hızlı bir şekilde yükselebilmesi için gerekli olan birçok farklı unsur vardır. Bu unsurlar zaman içerisinde birleşerek çok farklı seçenekleri ortaya çıkarır. Hal böyle olunca bir çalışma yaptıracağınız zaman ya işin uzmanına yaptırmalı ya da kendiniz yapacaksanız en iyi seçeneklere yönelmelisiniz. Tabi ki backlink kavramı içerisinde yer alan terimleri en iyi şekilde bilgi olarak almalısınız ki yanlış çalışmalarda bulunmayın.

Dofollow kavramı günümüzde tartışmalara neden unsurlardan birisidir. Dost web sitesini arama motorlarına bildirmek için kullanılan bir REL etiketidir. Kaliteli bir web sitesinden sitenizin yükselmesi amacı ile alacağınız linklerde mutlak surette (rel=”dofollow”) şeklinde bağlantı almaya çalışın. Dofollow, o web sitesinin kalitesinin size bir nevi yansıması olarak arama motoru nezdinde değerlendirilir ve gerek Pagerank, gerek Alexa değerlerinde ciddi anlamda yükselme sağlarsınız. Trustrank değerinizde de muazzam bir yükseliş olur.

Dofollow Backlink

Web sitenize sürekli olarak Dofollow backlink almanın da zararları vardır. SEO kavramında her şeyin fazlası zarardır, unutmayın. Dofollow backlink aldığınız kadar Nofollow üzerine de az da olsa yoğunlaşmak gerekir ki ikisi arasındaki dengeyi kurabilin ve arama motorlarının normal şekilde yorumlamasını sağlayın. Arama motorları nezdinde doğal çalışmalar ve SPAM unsuru önemlidir. SPAM yapan web siteleri arama sıralamalarından Bump cezası alarak silinebilirler.

Dofollow backlink kavramını kısaca bu şekilde izah etmek en doğrusu budur. Nofollow backlink ile alakalı olarak da sizleri bilgilendireceğiz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık