Steam yeni bir rekora daha imza attı

Steam oyuncu rekoru

Uluslararası oyuncu topluluğu Steam bünyesinde barındırdığı büyük oyun firmaları sayesinde kendi içerisinde ki başaralarına durduraksızın bir yenisini eklemeye devam ediyor. Pc oyunculuğunun en önemli topluluğu Steam Valve ile geçtiğimiz gün platforma çevrimçi olan oyuncu sayısıyla kendi rekorunu kırdı.

Dijital oyun sektöründe online ve ofline kategorilerinde diğer oyun şirketlerine nazaran günümüzde vazgeçilmez platform haline gelmiş durumda olan Steam’de cadılar bayramı büyük indiriminin ardından sayısı tam olarak net bilinmesede önceki rekoru 10.7 milyon olan Steam bu sefer 12,5 milyondan fazla kullanıcının aynı anda çevrim olması ile başarılarına bir yenisini daha ekledi. Tabi ki bu başarıda Valve yapımı oyunların liste başında gelmesinden dolayı etkisi oldukça büyük.

Steam’de bulunan Valve yapımı Cs go ve Dota 2 oyunları Steam’den en çok oynananlardan ikisi durumundadır. Steam’in başarısınn yanı sıra yapım şirketi olan Valve Dota 2 ve Cs go yapımlarından o kadar çok kazanıyor ki Steam aracılığıyla yaptığı cirosu sayesinde oyun piyasasına yeni birşeyler kazandırma çabasına girmeye gerek bile duymuyor.Valve henüz mevcut oyunları kadar ses getirecek bir oyuna imza atmış değil.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık