Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

samsung-galaxy-s8-cikis-tarihi

Samsung Galaxy S8’in ne zaman ortaya çıkacağına dair kesin bilgimiz olmasa da, Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2017 fuarından öte, Nisan ayında muhtemelen karşımızda olacaktır. Kaldı ki, Samsung etkinlikler için genelde bu tarihi seçiyor.

Endüstrinin içinden haberleriyle tanınan ETNews de bu yönde açıklamalar yaparken, Samsung Galaxy S8’in muhtemelen 15 Nisan 2017 tarihinde çıkacağını belirtti. Daha önceki söylentiler ise 18 Nisan’ı işaret ediyordu fakat her ikisini de bir araya getirirsek, Samsung Galaxy S8’in Nisan ayının ortalarında çıkacağını söyleyebiliriz.

Çıkış tarihiyle beraber, beklenen telefonun özelliklerine dair de sızıntılar ortaya çıktı. Öncelikle, Samsung Galaxy S8’in son derece gelişmiş bir ön kameraya sahip olacağı söyleniyor. Telefonun ön kamerasının 8MP sensörle geleceği söylenirken, Samsung Galaxy S7 modelinde bu rakam 5MP’di. Ayrıca selfie fotoğraf çekmeyi sevenler için oto fokus özelliği de gelebilir.

Her şeye rağmen, henüz Samsung Galaxy S8 için beklememiz gereken birkaç ay daha var ve resmi duyuru da gelmedi. Dolayısıyla beklemekten ve müjdeli haberler ummaktan başka şansımız yok.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık